Największy tegoroczny hit w streamingu. Barbie dostępna w Polsce – gdzie oglądać?

Filmy/seriale
3461V
Barbie nie ma sobie równych i pobija Harry'ego Pottera
Iza Łęcka | 15.12.2023, 09:06

Największy hit w karierze Grety Gerwig i jednocześnie produkcja, która szturmem podbiła tegoroczny box office, właśnie zadebiutowała na platformie streamingowej HBO. Widzowie mogą zapoznać się z „Barbie” już od dzisiaj – tytuł został dodany do katalogu usługi.

Pierwszy materiał koncentrujący się na „Barbie” nie zapowiadał ogólnoświatowego sukcesu, jednak wszystko zmieniło się w momencie debiutu – po bardzo głośnej kampanii promocyjnej połączonej z „Oppenheimerem” historia o popikonie kultury masowej zadebiutowała z przytupem i z tygodnia na tydzień notowała znakomite wyniki w kasach biletowych, bijąc rekordy.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Barbie” uzyskała 1,442 mld dolarów w box office, a na ekranie w głównych rolach zobaczyliśmy Margot Robbie oraz Ryana Goslinga – doświadczeni aktorzy zmierzyli się ze scenariuszem stworzonym przez Noah Baumbacha i Gretę Gerwig, która jednocześnie wyreżyserowała obraz.

Mattel szybko zareagował na sukces różowej historii, zapowiadając prace nad 14 kolejnymi projektami czerpiącymi garściami z popularnych IP – w kinach miałyby zadebiutować produkcje związane z Hot Wheels, Magic 8 Ball, a nawet „UNO”.

Długo musieliśmy czekać na premierę w SVOD, tymczasem „Barbie” właśnie zadebiutowała w HBO Max. Film jak najbardziej może osiągnąć kolejny sukces, przyciągając przed ekrany zarówno obecnych subskrybentów platformy, jak i nowych widzów.

Źródło: HBO Max

Komentarze (68)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper