Barbie najbardziej kasową produkcją 2023 roku. Ilu widzów widziało film w Polsce?

Filmy/seriale
815V
Barbie
Wojciech Gruszczyk | 04.09, 20:30

„Barbie” to oficjalnie najlepiej zarabiający film 2023 roku, a opowieść nie zwalnia i zarabia kolejne miliony. Poznaliśmy również bardzo dobry rezultat historii z Polski – wielu widzów w naszym kraju postanowiło zapoznać się z opowieścią.

W ostatnich miesiącach nie brakuje mocnych, kinowych produkcji, które zostały docenione przez widzów, ale „Super Mario Bros. Film” (1,358 mld dolarów) nie jest już najbardziej kasową historią 2023 roku. „Barbie” w zeszłym miesiącu pobiła rekord Warner Bros., a następnie udało się jej zostać najlepiej zarabiającą historią od początku roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Barbie” wygenerowała już 1,36 mld dolarów, a „Barbenheimer”, czyli akcja zachęcająca do oglądania produkcji z Margot Robbie oraz „Oppenheimera” pozwoliła już osiągnąć ponad 2 mld dolarów w globalnym box office.

Sukces „Barbie” pokazuje, jak wielką marką jest Barbie, więc możemy mieć pewność, że powstaną kolejne historie, które rozbudują doświadczenie fanów. Łatwo sobie wyobrazić nowe przygody, w których Margot Robbie wciela się w różową księżniczkę i przeżywa różnorodne historie.

„Barbie” bardzo dobrze radzi sobie w Polskich kinach i także na naszym rynku film jest najchętniej oglądaną przygodą z 2023 roku. Opowieść zobaczyło aż 2 712 473 widzów.

#Barbie obejrzało 33 948 widzów w siódmy weekend wyświetlania (01-03.09) w polskich kinach. To spadek o 23% względem poprzedniego weekendu. Łącznie w Polsce aż 2 712 473 widzów - oczywiście najwyższy wynik roku.

Źródło: Collider + BoxOfficeRaport

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper