Starfield nie otrzyma trybu multiplayer od autora Skyrim Together. „Ta gra to piep$%ony śmieć”

Gry
9833V
Starfield
Iza Łęcka | 11.12.2023, 08:26

Twórca ambitnej modyfikacji Skyrim Together pracował również nad dodaniem trybu mutliplayer do najnowszej, kosmicznej przygody Bethesdy. Po kilku tygodniach autor zdradził jednak, że napotkał na problemy, przez które postanowił całkowicie porzucić projekt.

Starfield ma otrzymać wieloletnie wsparcie i w przyszłości doczeka się dużego dodatku. Microsoft chce, by produkcja powtórzyła sukces Skyrima, choć nie wszyscy członkowie społeczności podzielają entuzjazm Phila Spencera – modder odpowiedzialny za Skyrim Together nie szczędził ostrych słów, komentując stan tytułu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Starfield, identycznie jak Skyrim, nie otrzymał rozgrywki multiplayer, lecz fani zadbali o właściwe wsparcie, by gracze mogli wspólnie przemierzać świat gry, która pierwotnie zadebiutowała w 2011 roku.

Czy Starfield także może doczekać się podobnej modyfikacji? Możemy śmiało założyć, że nie od autora Skyrim Together. Twórca opublikował wiadomość, w której określił grę mianem „pieprzonego śmiecia”.

Porozmawiajmy o Starfield. Kiedy gra została wydana, byłem podekscytowany, jak wiele osób, ale prawdopodobnie z innych powodów. Spędziłem dzień premiery i kilka dni po niej na inżynierii wstecznej gry i przenoszeniu elementów rozgrywki ze Skyrim Together do potencjalnego moda Starfield Together. Przeniosłem około 70% kodu Skyrim Together do Starfield Together. Był tylko jeden problem: ta gra to pieprzony śmieć. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki nie zacząłem grać w tę cholerną grę tydzień po premierze. Gra jest nudna, nijaka, a główna atrakcja gier Bethesdy, eksploracja w żywym i ręcznie wykonanym świecie, całkowicie zniknęła. Zresztą, wszyscy już to wiedzą, większość się z tym zgadza. Nie ma potrzeby dalszego powtarzania tego punktu, wystarczy przeczytać dowolną z dziesiątek recenzji w Internecie. To powiedziawszy, nie będę kontynuował prac nad Starfield Together. Nie zamierzam wkładać serca i duszy w mod do gry tak przeciętnej jak ta.

Autor udostępnił wstępny kod Starfield Together, by pliki mogły zostać dopracowane i przygotowanie dla społeczności, ale jak podkreśla – stworzenie właściwej modyfikacji może zająć nawet ponad 100 godzin, w co nie zamierza się angażować.

Aktualnie mod zapewniający grze Bethesdy rozgrywkę multiplayer nie jest grywalny, w związku z czym śmiałkowie nie mogą biegać po planetach ze znajomymi. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Starfield.

Źródło: Reddit.com

Komentarze (237)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper