GTA 6 aktualnie nie trafi na PC, dzięki czemu gracze kupią więcej egzemplarzy. Rockstar zna fanów

Gry
3461V
GTA 6 bohaterowie
Iza Łęcka | 07.12.2023, 07:02

Zapowiedź Grand Theft Auto 6 wywołała ogromne poruszenie nie tylko wśród stałych obserwatorów branży. Deweloperzy potrzebują jeszcze sporo czasu, by produkcja znalazła się na rynku, jednakże wiemy, że w pierwszej kolejności zadebiutuje na dwóch platformach. Najnowsze dane wskazują, że by osiągnąć dobry wynik, gra nie musi od razu znaleźć się na komputerach osobistych.

GTA 6 w 2025 roku zadebiutuje na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Zgodnie ze wstępnymi planami Take-Two pozycja powinna zadebiutować w pierwszych miesiącach wskazanego roku, a dopiero w późniejszym czasie sięgną po nią użytkownicy PC.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to gangsterska przygoda będzie dostępna na komputerach osobistych dopiero w połowie lub nawet pod koniec 2026 roku. To swego rodzaju tradycja Rockstar, które już wielokrotnie dzieliło premiery swoich produkcji, lecz nie ukrywajmy, że społeczność Grand Theft Auto jest wyjątkowo lojalna.

Według raportu PlayTracker aż 44% posiadaczy GTA 5 zakupiło grę na więcej niż jedną platformę. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała aż na trzech generacjach, lecz rezultat pozostaje niezwykle imponujący – w przypadku większości gier ten wskaźnik nie wynosi nawet 10%.

Dlaczego #GTA6 nie pojawiło się od razu na PC? 

Według naszych danych 44% posiadaczy GTA V ma grę na wielu platformach. "Podwójny zakup" jest jak najbardziej realny.

GTA jest jedną z niewielu serii, która może pozwolić sobie na tego typu rozwiązanie bez większych, nieprzyjemnych konsekwencji – gracze na początku zapoznają się z wersją na konsolach, a następnie spora część z nich sięgnie po wydanie przeznaczone na komputery osobiste.

Sytuacja jest związana z możliwościami sprzętu – już wczoraj Digital Foundry opublikowało raport, według którego GTA 6 będzie działać na konsolach aktualnej generacji w zawrotnych 30 klatkach na sekundę. Gracze posiadający mocne PC zapewne będą chcieli doświadczyć zabawy kolejny raz i w następnych latach mogą sięgnąć po ulepszone edycje

Źródło: WccfTech.com

Komentarze (231)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper