Kogel Mogel 5 na pierwszym zwiastunie. Znamy datę premiery nowej części kultowej serii

Filmy/seriale
4948V
Kogel Mogel 5
Iza Łęcka | 06.12.2023, 09:41

„Kogel Mogel” oraz „Galimatias, czyli Kogel Mogel 2” to komedie, które pomimo swoich lat, zaskarbiły sobie przychylność wielu Polaków i uchodzą za kultowe. Od 2019 roku seria powróciła, a najnowsze produkcje nie zbierają już tak wielu pochwał – choć nadal generują właściwą oglądalność. Idąc za ciosem, zaprezentowano „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”, który zadebiutuje na początku 2024 roku.

„Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4” musiał zmierzyć się ze sporą krytyką, lecz nie od dzisiaj wiemy, że opinie recenzentów często nie idą w parze z popularnością wśród widzów. Ostatni z filmów przedstawiających losy Kasi i rodziny Wolańskich zgromadził na salach kinowych ponad 760 tysięcy odbiorców, co zachęciło twórców do stworzenia następnej części. 26 stycznia odbędzie się premiera „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Anna Wieczur, reżyserka „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”, stanęła za kamerą, a scenariusz napisali Doman Nowakowski („Świat według Kiepskich”, „Skrzydlate świnie”, „Miodowe lata”, „39 i pół”) i Joanna Jakubowska.

Jak sam tytuł wskazuje, „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” będzie koncentrował się na dzieciach. Główni bohaterowie nowych przygód („ Kogel Mogel 3” i „ Kogel Mogel 4”) doczekają się pierwszego potomka, a nowe doświadczenia dość niespodziewanie zachęcą granego przez Macieja Zakościelnego Piotrusia, by również zostać tatą. Sprawa jest jednak znacznie bardziej skomplikowana...

Czego możemy spodziewać się w piątej części „Kogla Mogla”? Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy! Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…

„Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” nie będzie interesującym seansem dla każdego, jednakże rezultaty dwóch poprzednich filmów wskazują, że Polacy w kinie nie tylko szukają ambitnych, emocjonujących historii, ale również sięgają po lekkie perypetie lubianych bohaterów.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper