PS5 ma „zaatakować” w święta. Sony liczy na gigantyczną sprzedaż

Gry
6684V
PS5 Slim
Iza Łęcka | 06.12.2023, 08:23

Najnowsze doniesienia wskazują, że Sony sprzedaje nawet 40 tysięcy sztuk PS5 każdego dnia, lecz japoński producent nie zamierza stać w miejscu, już spogląda w przyszłość i planuje jeszcze większą sprzedaż. Hideaki Nishino zapowiedział, że konsola może pobić rezultat PlayStation 4.

PlayStation 4 jest niezwykle udaną platformą, która swego czasu cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie. Po niej przyszedł czas na PS5, które zaliczyło dobry start, lecz przez problemy z dostępem do komponentów i niedogodności dotyczące łańcucha dostaw urządzenie przez wiele miesięcy było trudno dostępne.

Dalsza część tekstu pod wideo

Starszy wiceprezes Sony Interactive Entertainment ds. doświadczeń platformy rozmawiał z redakcją Nikkei i zapowiedział bardzo ciekawą wiadomość – przedsiębiorstwo chce sprzedawać „PS5 w szybszym tempie niż PS4”.

Dlatego też Sony skupuje komponenty od wielu producentów, by zmniejszyć ryzyko kłopotów związanych z opracowaniem kolejnych egzemplarzy konsoli.

Hideaki Nishino podkreślił, że Sony chce dosłownie „zaatakować” w święta, by kolejne miliony graczy pod choinką znalazło PS5 – korporacja wierzy, że zbliżający się okres pozwoli zwiększyć statystyki sprzedaży PlayStation 5.

Nishino podkreślił również, że zbliżające się święta będą pierwszym okresem, podczas którego społeczność będzie mogła sięgnąć po wiele gier opracowanych z myślą o aktualnej generacji. Nowych użytkowników ma przyciągnąć prawdziwie next-genowe doświadczenie:

Ponieważ opracowanie gier trwa zazwyczaj od trzech do pięciu lat, zaczynamy zauważać wzrost liczby produkcji, które w pełni wykorzystują funkcje PS5. Na przykład w wydanym w październiku Marvel’s Spider-Man 2 gracz może wędrować po odtworzonej wersji Nowego Jorku. Ładowanie nie powoduje straty czasu, dzięki czemu gracze mogą udać się tam, gdzie chcą i kiedy chcą.

Cele są bardzo ambitne, jednakże możemy podejrzewać, że Sony dopnie swego. W ostatnim czasie Japończycy dostarczyli na rynek odświeżony model konsoli oraz PlayStation Portal – w połączeniu z licznymi promocjami tego typu działania mogą wpłynąć na większe zainteresowanie sprzętem do grania.

Źródło: Push Square

Komentarze (170)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper