Zbierający pochwały film nie trafi do kin w Polsce. Widzowie zobaczą Saltburn w SVOD

Filmy/seriale
2605V
Saltburn
Wojciech Gruszczyk | 05.12.2023, 20:01

Jeszcze w grudniu widzowie platform SVOD będą mogli zobaczyć w Polsce film, który ostatecznie nie trafi do kin. „Saltburn” został doceniony przez wielu widzów, jednak w naszym kraju historię zaprezentuje Amazon.

Na Prime Video w grudniu będziemy mogli zobaczyć między innymi „Merry Little Batman”, „Jestem bogiem”, „Venom 2: Carnage” czy też 2. sezon serialu „Reacher”, ale korporacja postanowiła rozbudować zestawienie o następną, bardzo ciekawą historię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Amazon potwierdził, że zdobył międzynarodowe prawa do dystrybucji „Saltburn” – historia jest polecana przez 71% krytyków z serwisu Rottentomatoes i film osiągnął średnią ocen od widzów na poziomie 77%.

„Saltburn” to czarna komedia połączona z psychologicznym thrillerem – za reżyserię i scenariusz odpowiadała Emerald Fennell, która wcześniej pracowała przy „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”. Amazon promuje historię następującymi słowami:

Zamożny Felix Catton (Jacob Elordi) zaprasza samotnika Olivera Quicka (Barry Keoghan) do swojej arystokratycznej rodziny w Saltburn. Razem wyruszają na letnią przygodę w prawdziwie bogacki sposób, pełen kłopotów, intryg, hormonów i chaosu. 

W głównego bohatera „Saltburn” wcielił się Barry Keoghan, którego możecie kojarzyć z takich filmów, jak: „Duchy Inisherin”, „Zabicie świętego jelenia”, „Eternals” czy też „Zielony Rycerz. Green Knight”.

Według oficjalnej informacji „Saltburn” zadebiutuje w Prime Video już 22 grudnia. Widzowie w tej sytuacji nie mogą liczyć, że opowieść będzie dostępna w kinach – choć w wielu krajach film wylądował na dużym ekranie.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper