NEONET nie doświadczy upadłości, ale przejdzie restrukturyzację. Sieć zapewnia, że klienci nie odczują zmian

Technologie
1516V
Neonet
Iza Łęcka | 04.12.2023, 12:47

Znana, polska sieć elekromarketów nie przechodzi w stan upadłości. W związku z przyjęciem przez wrocławski sąd wniosku o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, spółkę czeka szereg zmian oraz reorganizacja struktur – sklepy nadal będą funkcjonować.

Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy o wpisaniu spółki NEONET do Krajowego Rejestru Zadłużonych w sprawie ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa. Okazuje się jednak, że sieć złożyła również inny wniosek, który został przyjęty przed procedowaniem postępowania upadłościowego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak przekazał serwis Wirtualne Media, NEONET przejdzie sporą restrukturyzację – sąd Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej nie przyjął upadłości firmy, natomiast za sprawą wydanego w piątek obwieszczenia otworzył postępowanie sanacyjne. Tym samym przedsiębiorstwo podejmie szereg prawnych oraz faktycznych czynności, których głównym celem jest poprawa sytuacji ekonomicznej.

Tego typu postępowanie restrukturyzacyjne nie tylko chroni dłużnika przed egzekucją, ale ogranicza prawa do samodzielnego zarządzania firmą oraz majątkiem, który pozostał. Zmianami, które miałyby „poprawić sytuację przedsiębiorstwa, w tym spłacić dotychczasowych wierzycieli oraz zapewnić spółce stabilizację na przyszłość”, zajmie się firma Kancelaria Restrukturyzacyjna.

Raz jeszcze podkreślić należy, że postępowanie restrukturyzacyjne nie jest postępowaniem upadłościowym, ani nawet jakąkolwiek jego odmianą. Wręcz przeciwnie, podstawowym założeniem restrukturyzacji jest dalsze funkcjonowanie Spółki i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej – możemy przeczytać w oświadczeniu przesłanym redakcji Wirtualne Media.

NEONET zapewnia, że postępowanie sanacyjne nie wpłynie na klientów – ich zakupy, zarówno te obecne, jak i w przyszłości, będą ciągle realizowane. Sklepy nadal będą prowadzić sprzedaż, a odbiorcom przysługują wszystkie prawa do zwrotów czy reklamacji kupionych produktów. Działania sanacyjne są „odpowiedzią na problemy płynnościowe spółki”.

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper