NEONET ogłasza upadłość. Firma w listopadzie otworzyła kolejny sklep

Technologie
10430V
Neonet
Iza Łęcka | 01.12.2023, 08:39

Nie mamy dobrej wiadomości dla klientów, którzy preferowali zakupy w sieci elektromarketów NEONET. Wczoraj przedsiębiorstwo zostało wpisane do Krajowego Rejestru Zadłużonych z powodu ogłoszenia upadłości. 

NEONET działał w Polsce od 2003 roku i przez dwie dekady rozbudowywał swoją sieć sklepów, posiadając blisko 300 punków w różnych miastach. Ostatni sklep został otwarty jeszcze pod koniec listopada, tymczasem podejmowane działania relokacyjne najwyraźniej nie przyniosły oczekiwanego skutku, dlatego zdecydowano się na krok ostateczny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jest to niezwykle zaskakująca i niespodziewana sytuacja, ponieważ jeszcze wczoraj w Pasażu Kępińskim otwarto nowy salon NEONET – Radosław Jakociuk, wiceprezes zarządu NEONET ds. sprzedaży, w specjalnym oświadczeniu nawiązał do „misji” zapewnienia klientom „pełnego komfort podczas zakupów”, natomiast we Wrocławiu procedowano decyzję o upadłości.

Serwis Purepc.pl dotarł do informacji, która biorąc pod uwagę fakt, że NEONET otwierał rocznie około 20-25 sklepów, będzie przykrą niespodzianką. Na stan przedsiębiorstwa spory wpływ zapewne miała obecna sytuacja gospodarcza, zwiększające koszty utrzymania, zachowania klientów oraz spora konkurencja na polskim rynku.

NEONET pojawił się Krajowym Rejestrze Zadłużonych, gdzie możemy przeczytać następujące obwieszczenie: 

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszeniu upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r.

undefined

Źródło: Purepc.pl

Komentarze (277)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper