Fortnite znów bije rekord popularności. Ponad 11,6 mln graczy na wydarzeniu i kolejka na 2 godziny czekania

Gry
3233V
Fortnite x Eminem
Igor Chrzanowski | 02.12.2023, 20:52

Fortnite przeżywa w ostatnim miesiącu olbrzymi renesans zainteresowania, co udowadnia rekordowymi liczbami. Dziś odbyło się także specjalne wydarzenie w grze Epic Games, gdzie zobaczyliśmy nowy Wielki Wybuch oraz koncert Eminema.

Epic Games doskonale wie jak budować hype wokół swojej gry - a przynajmniej przypomniał sobie o tym jak robiło to ze 2 czy 3 lata temu, kiedy to Fortnite był najpopularniejszą grą na świecie. Dziś odbyło się pierwsze od dawna wydarzenie na żywo, w ramach którego zakończono króciutki sezon Fortnite OG oraz pokazano nam jaka ekscytująca przyszłość czeka graczy w ramach ekosystemu Fortnite.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zobaczyliśmy wyścigi na bazie Rocket League, świat Fortnite zbudowany z klocków Lego, a nawet pograliśmy na koncercie Eminema w stylu starego dobrego Rock Banda! Bez wątpienia akcja zorganizowana przez Epica była wielkim sukcesem dla całej gry - jak podaje strona Fortnite.GG, podczas wydarzenia grało ponad 11,61 miliona graczy i to nie licząc platform mobilnych. 

A wynik ten mógł być znacząco, jednakże niestety serwery Epic Games nie wytrzymały tak ogromnego zainteresowania. Jeśli chciało się dołączyć do zabawy nawet te 30 minut wcześniej jak rekomendują twórcy, czekała na nas ponad godzinna, tak godzinna kolejka oczekiwania!

Fortnite rekord

W związku z tym ogłoszono, że po zakończeniu pierwszego seansu, odbędą się dwa kolejne. Na te też jednak nie da się dostać, bowiem nowa kolejka oczekiwania trwa ponad 2 godziny - sam doświadczyłem takiego rozczarowania i finalnie wydarzenie zobaczyłem na nagraniach. Jeśli tak jak na przykład ja, nie mogliście wbić się na event, całość możecie obejrzeć poniżej.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Fortnite.

Źródło: YouTube/Fortnite.GG

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper