Banjo-Kazooie powróci? Phil Spencer "puszcza oczko" do fanów marki

Gry
771V
Banjo-Kazooie nie powstaje. Playtonic Games odcina się od plotek
Kajetan Węsierski | 02.12.2023, 11:30

Banjo-Kazooie to jeden z tych przypadków, które niestety stanowią wyjątki od znanej reguły. Zazwyczaj, gdy mamy do czynienia z udaną grą, albo świetnie przyjętą serią, to deweloperzy i wydawcy robią wszystko, aby jak najbardziej spieniężyć miłość do danej marki. W tym przypadku, choć fanów nie brakuje, nigdy nie doczekaliśmy się odsłon na miarę dzisiejszych czasów. Od lat panuje cisza, którą przerywały wyłącznie plotki.

Teraz jednak może się to zmienić, albowiem temat serii poruszył sam szef Xboksa, Phil Spencer. Podczas niedawnego wywiadu, w którym udzielił masy ciekawych informacji na temat Game Passa (jak choćby brak planów implementacji usługi na PS5 i Switcha), wspomniał także, że celem subskrypcji jest między innymi przypominanie o mniejszych grach i tytułach retro, które mogły zostać zapomniane, albo pominięte:

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie wspominam o grach tylko po to, aby dokuczać...

Tak, widać z autopsji, że nie dotknęliśmy każdej franczyzy, którą ludzie chcieliby, abyśmy się zajęli - fani Banjo, słyszę was! Niemniej, prawdą jest, że kiedy znajdujemy odpowiedni zespół i odpowiednią okazję, to robimy wiele, aby ponownie odwiedzić historie i postacie, które widzieliśmy wcześniej.

Cóż, skoro Phil ma świadomość, jak dużym zainteresowaniem cieszy się marka, to można śmiało napisać, iż jesteśmy najbliżej jej powrotu od dawna. Oczywiście to wciąż długa droga i prawdopodobnie nie należy spodziewać się czegokolwiek w tym temacie choćby w przyszłym roku, ale... Kto wie, jak potoczą się sprawy? Dajcie znać, jak wspominacie tytuły z serii i czy zagralibyście w pełnoprawne odświeżenia!

Źródło: Games Radar

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper