Final Fantasy XVI przedstawi nową, mroczną historię. Square Enix wspomina o dodatkach

Gry
1585V
Final Fantasy XVI recenzja
Wojciech Gruszczyk | 01.12.2023, 20:00

Jeszcze przed premierą Final Fantasy XVI było rozwijane jako samodzielna i pełna historia. Japończycy jednak zmienili zdanie i Square Enix tworzy dwa rozszerzenia do tegorocznej opowieści.

Na dodatki do Final Fantasy XVI musimy zaczekać, bo prawdopodobnie prace nad przygodami rozpoczęły się w tym roku, jednak przedstawiciele Square Enix, którzy pojawili się na imprezie PlayStation, potwierdzili czego tak naprawdę możemy się spodziewać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Final Fantasy XVI to w zasadzie kompletna opowieść, którą nie trzeba dopowiadać. Square Enix może jednak pokusić się o poboczne wydarzenia i za ich pomocą lepiej zrozumiemy głównego bohatera.

Hiroshi Takai potwierdził, że deweloperzy rozwijają dwa rozszerzenia, które będą pełne „mroku” i „tajemnicy”, a wszystko będzie związane z historią Clive'a.

Reżyser FF16 Hiroshi Takai powiedział, że w DLC FF16 będziemy mogli doświadczyć mroku i tajemnicy historii Clive'a! #FF16

„Te 2 epizody pozwolą ci poznać świat FF16 bardziej szczegółowo i doświadczyć "mroku" i "tajemnicy" historii Clive'a. Dodamy również nowych silnych wrogów i elementy, które sprawią, że bitwy będą przyjemniejsze. Oczekujcie z niecierpliwością”.

Studio aktualnie nie potwierdza, kiedy dodatki trafią na rynek, ale zapewne w przyszłym roku zobaczymy pierwsze materiały z opowieści. Warto pamiętać, że Final Fantasy XVI ma trafić także na PC, więc w następnych miesiącach na pewno nie zabraknie okazji, by zerknąć na grę i Square Enix może chętnie opowiadać o rozszerzeniu historii.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy XVI.

Źródło: Genki_JPN

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper