Griselda to „Narcos z kobietą w roli głównej”. Zwiastun potwierdza datę premiery

Filmy/seriale
1261V
Griselda  Netflix
Wojciech Gruszczyk | 30.11.2023, 15:22

Netflix rozpoczął już promocję pierwszych historii na przyszły rok i pod koniec stycznia zadebiutuje „Griselda”. Jest to najnowsza propozycja, która powinna szczególnie spodobać się fanom serii „Narcos”.

W grudniu Netflix zostanie rozbudowany o kilka oczekiwanych i świetnie zapowiadających się historii, ale jak widać platforma chce mieć pewność, że widzowie także w przyszłym roku nie będą się nudzić.

Dalsza część tekstu pod wideo

25 stycznia zadebiutuje „Griselda”, czyli „serial inspirowany prawdziwą historią” – twórcy „Narcos” postanowili przedstawić kobietę, której zdaniem platformy Netflix „bał się sam Pablo Escobar”.

Autorzy czerpali garściami z historii Griseldy Blanco, bezwzględnej kolumbijskiej baronki narkotykowej. W głównej roli wystąpiła Sofia Vergara, która wspomniała o swojej przemianie w „uzależniającą kobietę”:

Miałam doskonałe ekipy zajmujące się fryzurami i makijażem. Dzięki nim mogliśmy stworzyć postać, która idealnie pasowała do Miami lat 70. i 80. Właściwy wygląd był dla mnie bardzo istotny, ponieważ chciałam za tą bohaterką zniknąć. Nie chciałam, żeby ktoś, patrząc na Griseldę, widział mnie lub moją ostatnią postać, Glorię Pritchett. Chciałam wejść do głowy Griseldy i naprawdę zrozumieć jej myśli i motywacje.

Eric Newman i Andrés Baiz (showrunnerzy i reżyserzy „Narcos” i „Narcos: Meksyk”) przygotowali dla platformy następny serial. Twórcy następującymi słowami zapowiadają „Griseldę”:

Jako imigrantka z Kolumbii oraz samotna matka, która przybyła do Ameryki, Sofía podziela osobisty wątek z Griseldą, a pasja do opowiedzenia tej historii była niezaprzeczalnie siłą napędową dla całego projektu. Tym, co naprawdę zaskoczy widzów, jest sposób ukazania ciemnej strony tej  postaci – a to znacznie różni się od wizerunku uwielbianej gwiazdy komediowej. Jej zmagania z rolą była wielkim wyzwaniem, a obserwacja tej transformacji na ekranie - wielkim przywilejem - Eric Newman, współtwórca i producent wykonawczy.

Poznajemy Griseldę w chwili, gdy jej świat jest w pełni zdominowany przez mężczyzn. Obserwujemy jej przemianę i to, w jaki sposób nadaje nowe znaczenie swojej opresji i bezwzględnym działaniom- te obrazy pokazują nam, z jakich sprzeczności złożona jest jej postać. Ta dwoistość w Griseldzie jest fascynująca, a Sofía Vergara zaciekle oddaje jej istotę - Andrés Baiz, reżyser i producent wykonawczy.

Czy „Griselda” odniesie sukces na miarę „Narcos”? Dowiemy się już wkrótce, a teraz możecie sprawdzić pełny zwiastun serialu.

Źródło: Informacja prasowa - Netflix Polska

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper