Dragon's Dogma 2 bez polskiej lokalizacji. Capcom chce więcej pieniędzy, ale nie przygotuje nawet napisów

Gry
3665V
Dragon's Dogma 2
Iza Łęcka | 30.11.2023, 08:24

Nie mamy dobrych informacji dla graczy, którzy czekają na premierę najnowszej odsłony Dragon's Dogma. Japończycy po raz kolejny nie zdecydowali się na opracowanie nawet podstawowej wersji lokalizacji, w związku z czym tytuł nie otrzyma oczekiwanego wsparcia dla odbiorców z Polski.

Czy w 2024 roku polska lokalizacja powinna być standardem? Rozwiązanie wprowadzone w nadciągającej produkcji Capcomu zapewne ponownie zapoczątkuje trwającą od wielu lat debatę, tymczasem okazuje się, że polscy gracze nie mogą nawet liczyć na napisy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dragon's Dogma 2 jest pierwszą grą Capcomu w nowym standardzie cenowym. Wcześniej przekazywaliśmy, że podstawowa wersja pozycji zmierzająca na konsole została wyceniona za ponad 300 zł – gracze na Steam muszą przygotować przynajmniej 295,01 zł, ale już wersja Digital Deluxe jest dostępna za 339,01 zł.

Szczegóły zamieszczone właśnie na platformie Valve potwierdzają fatalną wiadomość – Dragon's Dogma 2 nie otrzyma polskiej lokalizacji. Producent nie przygotował nawet napisów.

undefined

To o tyle zaskakująca decyzja, że w ostatnim czasie informowaliśmy o działaniach Capcomu – producent tworzy specjalny zespół zajmujący się lokalizacjami, dlatego też mieliśmy nadzieję, że kolejne produkcje doświadczonego studia będą dostępne przynajmniej z polskimi napisami.

Capcom jednak podchodzi do lokalizacji tytułów dla klientów z Polski bardzo nietypowo – Exoprimal, Resident Evil 4, Mega Man Battle Network Legacy Collection Vol. 2, Ghost Trick: Phantom Detective oraz Resident Evil Village nie otrzymały lokalizacji, lecz Monster Hunter Rise, Street Fighter 6 i Resident Evil 7 Biohazard zostały wzbogacone o napisy w języku polskim.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dragon's Dogma II.

Źródło: Steam

Komentarze (127)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper