Twórcy Assassin's Creed Mirage prawdopodobnie rozwijają nową grę z serii. Studio mogło otrzymać misję

Gry (plotka)
655V
Assassin's Creed Mirage
Iza Łęcka | 27.11.2023, 11:25

Ubisoft Bordeaux dotychczas nie rozwijało największych części z serii Assassin's Creed, a wspomagało swoich kolegów w dodatkowych projektach. Przygoda w Bagdadzie pokazała jednak, że od czasu do czasu na rynku mogą zawitać nieco mniej rozbudowane produkcje, natomiast najnowsze ogłoszenie może wskazywać, że jej autorzy już pracują nad następną odsłoną z uniwersum skrytobójców.

Ubisoft Bordeaux wcześniej koncentrowało się na rozszerzeniu do AC Valhalla, wiemy także, iż według pierwotnych założeń Assassin's Creed Mirage również miało być dodatkiem do przygody wikingów. Studio jednak sprostało zadaniu zrealizowania samodzielnej pozycji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy przygody Basima mogli otrzymać polecenie dotyczące dostarczenia kolejnej części Assassin's Creed – może na to wskazywać najnowszy angaż doświadczonego dewelopera. Rik Godwin został zatrudniony we francuskim studiu jako główny scenarzysta i jego zadaniem będzie rozwijania uniwersum skrytobójców. Deweloperzy wcześniej informowali, że Mirage nie otrzyma dodatków, więc można przypuszczać, że studio zajmie się następną grą.

To już koniec mojego pierwszego oficjalnego tygodnia w pracy:

Jestem ogromnie zachwycony mogąc ogłosić, że jestem teraz głównym scenarzystą w Ubisoft Bordeaux, pracującym nad serią Assassin's Creed!

Sytuacja jest o tyle interesująca, że dotychczas to ekipy Ubisoftu rozlokowane w Montrealu i Quebecu odpowiadały za główne odsłony serii Assassin's Creed – obecnie zresztą pracują nad Assassin's Creed Red i Assassin's Creed Hexe – więc wydaje się całkiem prawdopodobne, że zespół z Bordeaux będzie już koncentrować się na części, która miałaby zadebiutować za 3-4 lata.

Według plotek francuski gigant jeszcze do niedawna pracował nad 11 grami z serii Assassin's Creed, lecz pamiętajmy, że możemy już ogrywać Mirage oraz Nexus, które w ostatnich tygodniach trafiły na rynek.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Assassin's Creed Mirage.

Źródło: Gamingbolt.com

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper