Paradox Arc ogłosiło, że wyda Starminera - zobaczcie zwiastun! Wczesny dostęp już w 2024 roku

Gry
814V
Starminer
Łukasz Musialik | 20.11, 20:40

Paradox Arc, niezależne studio i wydawnicze ramię Paradox Interactive, które koncentruje się na wspieraniu mniejszych studiów, ogłosiło, że wyda Starminer od CoolAndGoodGames. Gra jest inspirowana klasycznymi grami, takimi jak Elite, Wing Commander czy Star Control. Jednak będzie to bardziej tower defense z mechaniką RTS. 

Paradox Interactive jest najbardziej znany z Cities: Skylines i innych popularnych gier strategicznych, takich jak Stellaris. Paradox Arc to stosunkowo nowy „odłam” firmy. Na szczęście tytuły, które do tej pory Paradox Arc wypuszczało, przyjęły się całkiem nieźle na rynku. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Starminer ma być też grą o eksploracji, handlu i walce w otwartym wszechświecie, pełnym planet, asteroid i stacji kosmicznych. Gracz będzie mógł wybierać spośród różnych statków kosmicznych, uzbrojenia, wyposażenia i umiejętności, aby dostosować swój styl gry. Będzie mógł również podejmować różne misje, zarówno fabularne, jak i poboczne, które będą wpływać na jego reputację i relacje z różnymi frakcjami

Paradox Arc ogłosiło, że Starminer wejdzie w fazę Early Access na platformie Steam w 2024 roku. Studio zapewnia, że tytuł jest już w zaawansowanym stadium rozwoju, ale chce uzyskać opinie i sugestie od graczy, aby dopracować grę i ewentualnie dodać nowe funkcje. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun z gry, który prezentuje jej klimat i rozgrywkę. Zapowiada się ciekawa propozycja dla fanów gier kosmicznych - bo tych nigdy za wiele.

Źródło: insider-gaming.com

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper