Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2014 14:29
The Elder Scrolls Online przejdzie na model biznesowy F2P?
924V

The Elder Scrolls Online przejdzie na model biznesowy F2P?

Na początku grudnia otrzymaliśmy zapewnienie od przedstawicieli ZeniMax Online Studios, według którego The Elder Scrolls Online w wersji na konsole nadal powstaje. Deweloperzy dwoją się i troją, aby zapewnić swojej produkcji dodatkowych graczy, jednak właśnie otrzymaliśmy wiadomość, która może sugerować, że w przyszłym roku pozycja przejdzie na model biznesowy free-2-play. 

Gracze na komputerach osobistych rozpoczęli swoją przygodę z The Elder Scrolls Online w kwietniu. Gra nie zebrała wielu pozytywnych opinii, jednak miłośnicy uniwersum nie narzekają i spędzają w tym świecie długie godziny. Nie możemy zapomnieć, że te przyjemności kosztują – dostęp do gry jest objęty abonamentem, więc zainteresowani muszą przygotować się na wydatek rzędu 15 dolarów na miesiąc.

Jednak od dawna pojawiają się pogłoski, że tytuł przejdzie na model biznesowy free-2-play. Nie jest to ulubiona forma dla graczy oraz autorów, ale podobno włodarze ZeniMax Online Studios chcą właśnie w taki sposób ratować produkcję.

Te domniemania przybrały na dzisiaj sile – studio poinformowało, że od nowego roku gracze będą mogli skorzystać jedynie z dwóch form abonamentu –  1 miesiąc oraz 3 miesiące. Wcześniej miłośnicy MMORPG-ów mogli zaoszczędzić trochę gotówki kupując z góry dostęp do gry na 6 miesięcy.

Takie praktyki nie są nowością – wcześniej w Warhammer Online zrezygnowano z identycznej formy abonamentu, aby następnie poinformować o przejściu pozycji na F2P. Taka procedura ma sprawić, że studio nie będzie musiało zwracać pieniędzy śmiałkom, którzy zdecydują się na wykupienie półrocznego abonamentu.

Nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale akurat w przypadku The Elder Scrolls Online od dawna słyszymy o modelu mikropłatności. Zapewne więcej wieści na ten temat otrzymamy już w 2015 roku – wraz ze szczegółami dotyczącymi wersji na konsole.

Jeśli jesteście zainteresowani grą na PlayStation 4 i Xboksie One – tutaj znajdziecie ostatnią wiadomość.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2014/12/30/the-elder-scrolls-online-is-no-longer-offering-six-month-subscription-plans/

Tagi: Bethesda f2p free 2 play The Elder Scrolls Online ZeniMax Online Studios