Alan Wake 2 ze zbyt małym zainteresowaniem? Hit nie znalazł się w TOP 150 najchętniej ogrywanych produkcji

Gry
2809V
Alan Wake 2
Iza Łęcka | 17.11.2023, 09:11

Alan Wake 2 i Baldur's Gate 3 walczą o największą liczbę statuetek na tegorocznym The Game Awards, jednakże w parze z uznaniem i wysokimi notami może nie iść satysfakcjonująca sprzedaż. Najnowsze dane Circany wskazują, że tytuł Remedy Entertainment nie cieszy się aż tak dużą popularnością.

Oceny Alan Wake 2 jasno dają do zrozumienia, że fińskie studio odrobiło zadanie domowe, dostarczając na rynek jedną z najlepszych produkcji 2023 roku. Remedy Entertainment zrealizowało grę, korzystając z dużego wsparcia Epic Games, dlatego też klimatyczny horror jest dostępny wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Remedy Entertainment i Epic Games jak dotąd nie podzieliły się wynikami produkcji, tymczasem swoją cegiełkę do sprawy dokłada Mat Piscatella – Alan Wake 2 nie znalazł się w TOP 150 najchętniej ogrywanych produkcji października 2023 roku.

Dyrektor wykonawczy i analityk branży gier wideo w Circana (NPD) nie posiada danych sprzedaży, ponieważ producent oraz wydawca nie zdecydowali się ujawnić tego typu szczegółów, jednakże pewną podpowiedzią są dane dotyczące aktywności graczy – a te nie prezentują się zbyt obiecująco.

Widziałem kilka dyskusji na temat braku Alan Wake II na listach przebojów. Wydawca Epic Games nie jest częścią DLP, więc sprzedaż cyfrowa nie jest brana pod uwagę. Alan Wake II nie znalazł się wśród 150 najlepszych tytułów ani na PS5, ani na XBS pod względem miesięcznej liczby aktywnych użytkowników, według danych Circana PET.

Alan Wake 2 zadebiutował 27 października, więc miał tylko kilka dni, by uzyskać dobry wynik, jednakże Piscatella zwraca uwagę na pewien szczegół – pozycja może odnotować przyzwoity rezultat w listopadzie i grudniu, a wydanie fizyczne mogłoby pomóc w dotarciu do większej liczby odbiorców.

Jak na razie Remedy Entertainment nie zapowiedziało, czy produkcja kiedykolwiek trafi do fizycznej dystrybucji. Część graczy ma nadzieję, że Epic Games zagwarantowało sobie tylko 6-miesięczną ekskluzywność dla swojej platformy.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Alan Wake II.

Źródło: PSU

Komentarze (218)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper