Sega planuje dalsze przejęcia, nie sprzedaż, a także filmowe adaptacje swoich największych IP

Gry
1119V
SEGA
Łukasz Musialik | 16.11.2023, 15:00

Firma Sega, znana z takich gier jak Sonic the Hedgehog, Yakuza i Valkyria Chronicles, zaprzeczyła plotkom, że zamierza sprzedać swoje aktywa innym firmom. W rzeczywistości firma ma zamiar dokonywać dalszych przejęć, aby wzmocnić swoją pozycję na rynku gier.

W wywiadzie dla CNBC dyrektor operacyjny Shuji Utsumi powiedział, że firma jest „bardzo zadowolona” ze swojej obecnej sytuacji i nie szuka potencjalnych nabywców. Utsumi dodał, że firma ma „silną strategię rozwoju” i „dużo możliwości” do zwiększenia swojej skali i zasięgu. Dodatkowo planuje się (po sukcesie Sonica) ekspansję swoich największych IP na rynek kinowy, mając na myśli Personę i Yakuzę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jednym z elementów tej strategii jest przejmowanie innych firm, które pasują do wizji i kultury Segi. W ostatnim czasie firma dokonała kilku takich transakcji, takich jak zakup studia Two Point Studios, twórców gry Two Point Hospital, czy nawiązanie partnerstwa z firmą Interior Night, która pracuje nad nową grą narracyjną.

Shuji podkreślił, że Sega nie jest zainteresowana przejmowaniem firm tylko dla zysku, ale dla tworzenia „długoterminowych relacji” i „wspierania kreatywności”. Firma skupia się więc na studiach, które mają pasję do gier, mają coś do powiedzenia i chcą robić coś innowacyjnego.

Sega ma również ambitne plany dotyczące swoich własnych marek i gier. Chce wykorzystać swoje bogate dziedzictwo i zaoferować graczom nowe i odświeżone wersje swoich klasycznych tytułów, jak również rozwijać swoje nowsze i popularniejsze serie, takie jak Total War, czy Football Manager.

Dzięki swojej strategii będzie mogła zwiększyć swoją obecność na rynku gier, zarówno na PC, konsolach, jak i urządzeniach mobilnych. Chce być również być liderem w dziedzinie innowacji i technologii, wykorzystując sztuczną inteligencję, chmurę i streaming. Shuji Utsumi zapewnia, że jest podekscytowany przyszłością i jest gotowy na nowe wyzwania.

Źródło: VGC

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper