Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.12.2014 16:28
Microsoft przygotowuje nową przeglądarkę
788V

Microsoft przygotowuje nową przeglądarkę

W styczniu odbędzie się specjalna impreza, na której Microsoft ma zaprezentować wiele szczegółów dotyczących Windows 10 oraz przedstawić „przyszłość grania na komputerach osobistych”. Prawdopodobnie na tym show zostanie ukazana nowa przeglądarka, którą tym razem nie będzie Internet Explorer.  

Serwis The Independent donosi, że Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad nową przeglądarką, której nazwa kodowa brzmi Spartan. Inżynierowie z Redmond przygotowują program, który ma zawalczyć o klientów.

Amerykanie chcą postawić na nową markę, ponieważ przez ostatnie lata Internet Explorer nie cieszy się pozytywną opinią – w Sieci z łatwością znajdziecie tonę memów związanych z IE.

Możemy oczywiście domniemać, że stworzenie nowej przeglądarki było niezbędne do wprowadzenia technologii, o której wspominaliśmy kilka tygodni temu – według ostatnich plotek Microsoft przygotowuję Arcadię, czyli odpowiedź na PlayStation Now.

Konkrety na pewno otrzymamy na początku 2015 roku. 

Źródło: http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/microsoft-to-replace-internet-explorer-with-new-streamlined-browser-9949448.html

Tagi: Microsoft Microsoft Game Studios pc windows 10