Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.12.2014 18:00
Bloober Team SA patentuje nowoczesną technologię
767V

Bloober Team SA patentuje nowoczesną technologię

W przyszłym roku ekipa Bloober Team wyda na rynek nowy projekt – Medium. Aktualnie nie wiemy za wiele o tym tytule, ale właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że produkcja będzie wspierać innowacyjną a zarazem unikalną technologię, która zostanie opatentowana.  

NCBiR zdecydowało się dofinansować procedurę objęcia ochroną patentową systemu rozgrywki opracowanej przez Bloober Team. Unikalna technologia zostanie wykorzystana w projekcie Medium™. Spółka otrzyma niespełna 400 tys. zł, co stanowi 79% kosztów kwalifikowanych.

Wniosek Bloober Team znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach IV konkursu Patent Plus organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Krakowska spółka zdecydował się wnioskować o objęcie ochroną patentową innowacyjnego sposobu symultanicznej rozgrywki na dwóch lub większej ilości ekranów.

 – Uważamy, że nasza technologia  jest na tyle innowacyjna i unikalna, że zdecydowaliśmy się na objęcie jej  ochroną patentową. Na chwilę obecną nie chcemy jednak podawać zbyt wielu informacji na jej temat - będziemy o tym mówić szerzej w przyszłym roku komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Bloober Team zamierza opatentować autorską technologię m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy zostanie ona wykorzystana w grze Medium , której premiera planowana jest w przyszłym roku.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bloober Team informacja prasowa patent