Spider-Man 3 ze zmianą „głównego” bohatera. Insomniac Games o znaczeniu ważnej sceny

Gry
6012V
Spider-Man 2 recenzja
Iza Łęcka | 06.11.2023, 11:52

Studio PlayStation jeszcze w żaden sposób nie wspomina o pracach nad trzecią pełnoprawną odsłoną Spider-Mana, choć ostatnie słowa scenarzystki mogą wskazywać na pewien zwrot w podejściu deweloperów. W kolejnej części możemy doświadczyć istotnej zmiany na miejscu głównego bohatera.

Spider-Man 2 jest najnowszą ekskluzywną produkcją PlayStation, która cieszy się sporą popularnością. Dla tych, którzy zdołali już sprawdzić produkcję, nie będzie wielką niespodzianką fakt, że zakończenie przygody wydaje się bardzo otwarte. Studio mogłoby opracować duży, fabularny dodatek lub też zaprosić graczy do kontynuacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

OSTRZEŻENIE PRZED MOŻLIWYM SPOILEREM

Brittney Morris w rozmowie z redakcją Gizmodo stwierdziła, że Insomniac Games od początku rozwijania serii o Spider-Manie nie chciało koncentrować się wyłącznie na losach Petera Parkera. Końcówka Spider-Mana 2 wydaje się znacząca, bowiem doświadczony superbohater otwarcie przyznaje, że potrzebuje przerwy, a nad bezpieczeństwem miasta będzie czuwał Miles Morales.

W kolejnym tytule studia PlayStation z tego uniwersum, to Miles Morales będzie „głównym” bohaterem.

Zawsze wydawało mi się to bardzo naturalne i myślę, że wszyscy wspólnie myśleliśmy, że tak się stanie.

Insomniac Games w ostatnich przygodach chciało dogłębnie zaprezentować „ewolucję Milesa”, który w końcu zrozumiał, że jest gotowy na zagranie głównych skrzypiec i stanie się głównym Spider-Manem. Deweloperzy już na wczesnym etapie prac chcieli dokładnie tak pokazać historię.

Pomysł historii dwóch Spider-Manów zawsze był bardzo istotny w tej grze. Myślę, że dość wcześnie wiedzieliśmy, że chcemy mieć ten moment przekazania sterów. W miarę jak to rozwijaliśmy, gdy zaczynaliśmy wytyczać kolejne ścieżki prowadzące do tego momentu, czuliśmy się z tym coraz pewniej.

Zakończenie Spider-Mana 2 jest jednoznaczne, a gracze mogą oczekiwać, że w następnym projekcie to Miles Morales będzie głównym bohaterem.

Myślę, że to Jon [Paquette, reżyser narracji - przyp. red.] napisał tę scenę w garażu ciotki May i jest to jedna z moich ulubionych scen. Sposób, w jaki Miles wyczuwa dokładnie, o czym myśli Pete, i powstrzymuje go przed potknięciem się podczas próby przekazania maski. Miles mówi: „Wiesz, że to rozumiem, bracie” - to wspaniały moment między nimi. I wydawało mi się to naturalnym wnioskiem. Nie jestem pewna, kiedy konkretnie zdecydowaliśmy się to zrobić, ale zawsze wydawało mi się, że to jedyny sposób, w jaki gra może się zakończyć.

Insomniac Games ma wiele opcji na rozbudowę serii, a warto pamiętać, że zakończenie gry nie tylko wskazuje, kto będzie nowym przeciwnikiem Moralesa, ale również pozwala założyć, że bohater otrzyma wsparcie i nie będzie jedyną osobą, która podejmie się opieki nad Nowym Jorkiem.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper