Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.12.2014 10:40
Xbox One VS PlayStation 4 - DigitalFoundry porównało grafikę na dwóch konsolach
4440V

Xbox One VS PlayStation 4 - DigitalFoundry porównało grafikę na dwóch konsolach

Niedawno ekipa DigitalFoundry zaserwowała nam analizę graficzną DriveClub. Otrzymaliśmy werdykt, że to najpiękniejsze wyścigi dostępne rynku. Redakcja nie zawodzi, tym razem serwując nam podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Xbox One i PlayStation 4 na rynku.

DigitalFoundry, działające w ramach Eurogamera, postanowiło zestawić ze sobą PS4 i XONE pod kątem jakości wizualnej. Która konsola zaoferowała nam lepszą grafikę w ostatnich 12 miesiącach?
Przejdźmy od razu do konkretów. DigitalFoundry twierdzi, że "obie konsole są do siebie bardziej podobne, niż się może wydawać, patrząc na suche dane techniczne". Kto okazuje się zwycięzcą pod względem jakości graficznej? Redakcja wskazuje na PlayStation 4.

DigitalFoundry przeanalizowało 40 gier wydanych na obu platformach. Oto wnioski z tego badania w skrócie:

- 13 gier oferowało identyczną jakość graficzną, albo minimalne różnice w oprawie.
- 6 gier z porównywalną jakością graficzną (pewne rzeczy lepiej wyglądają na XONE, a inne na PS4).
- 6 tytułów, w których jedyną zauważalną różnicą jest przejście od rozdzielczości 900p do 1080p, co zapewnia małą przewagę PS4.
- 14 gier, które działają widocznie lepiej na PS4 i nie chodzi tu tylko o wyższą rozdzielczość natywną.
- 1 gra z wyraźną przewagą Xbox One
.Największą przewagę w przypadku PS4 można zauważyć grając w PES 2015, Tomb Raider Definitive Edition (60 fps na PS4) oraz w Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes. W szczególności odczuwalne jest przejście od rozdzielczości natywnej 1080p do 720p w przypadku silnika Fox Engine od Konami. DigitalFoundry stwierdza mimo wszystko, że różnice wizualne między sprzętem Sony i Microsoft są niewielkie. GPU w PS4 ma więcej mocy, ale niekoniecznie widać to wyraźnie w wydanych dotychczas tytułach.Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-xbox-one-vs-ps4-year-one

Tagi: digital foundry eurogamer grafika playstation 4 xbox one