Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 20.12.2014 12:09
Twórcy Titanfall pracują nad nowym projektem
468V

Twórcy Titanfall pracują nad nowym projektem

W wywiadzie dla Game Informer współzałożyciel Respawn Entertainment, Vince Zampella, zdradził, że studio pracuje nad czymś zupełnie nowym. Projekt ten nie ma jednak nic wspólnego z marką Titanfall.

Do ekipy pół roku temu dołączył Stig Asmussen, znany z wieloletniej pracy nad grami z serii God of War. W Respawn Entertainment sprawuje funkcję kierownika nad niezapowiedzianą grą, którą może być właśnie tajemnicza produkcja.

Respawn przyświeca idea poszerzania horyzontów i z taką właśnie myślą sprowadzono do studia Asmussena. Oznacza to, że ten owiany woalem tajemnicy projekt może się okazać grą mobilną lub utrzymaną w modelu free-to-play.

Wynika to z wypowiedzi COO Respawn Entertainment, Dusty'ego Welcha o roli Stiga Asmussena w studiu:

Częścią jego zadań tutaj jest myślenie nad tym, jak studio może poszerzać swoją działalność w dynamicznie rozwijających się sektorach free-to-play i gier mobilnych.

Zampella daje także nadzieję posiadaczom konsol Sony słowami "tak jak mówiłem, przyszłe projekty niekoniecznie muszą być na wyłączność Microsoftu".

Oficjalne ogłoszenia studia prawdopodobnie nie nadejdą prędko. Vince Zampella zaprzeczył, jakoby Respawn mieli coś do ujawnienia na przyszłorocznym E3:

Przyszły rok będzie dla nas cichy. Znikniemy z radarów, wrócimy do pracy. W nadchodzącym roku będziemy myśleć o przyszłości i szlifować kolejne projekty.

Wygląda na to, że w nadchodzącym roku niewiele będziemy czytać w Sieci i magazynach o nowych pomysłach Respawn Entertainment, a uwaga skupi się na innych ekipach.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/non-titanfall-game-in-the-works-at-respawn/1100-6424328/

Tagi: dusty welch Respawn Entertainment stig asmussen vince zampella