Spider-Man 2 z oficjalnym wynikiem. To najszybciej sprzedająca się gra PlayStation Studios

Gry
3519V
Spider-Man 2
Wojciech Gruszczyk | 23.10.2023, 15:06

Nie musieliśmy długo czekać na wiadomość od Sony. Korporacja właśnie potwierdziła oficjalny wynik Spider-Mana 2. Tytuł Insomniac Games cieszył się znakomitym rezultatem i jest to najszybciej sprzedająca się gra PlayStation Studios.

Spider-Man 2 trafił wyłącznie na PlayStation 5, co na pewno ograniczyło możliwości sprzedaży, ale możemy mieć pewność, że Sony nie narzeka. Tytuł trafił na rynek w piątek i już teraz świętuje pierwszy sukces.

Dalsza część tekstu pod wideo

PlayStation potwierdziło pierwszy oficjalny wynik Spider-Mana 2 – gra w zaledwie 24 godziny osiągnęła ponad 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy.

Wspaniałe wieści, fani Spideya - gra Marvela #SpiderMan2PS5 sprzedała się w ponad 2,5 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin. Dziękujemy za sprawienie, że ta premiera była naprawdę udana!

To naprawdę genialny wynik biorąc pod uwagę kilka okoliczności – Spider-Man 2 trafił wyłącznie na PlayStation 5, w październiku byliśmy świadkami kilku głośnych premier, a ponadto jest to kontynuacja serii, która w głównej mierze przypadnie do gustu fanom uniwersum oraz superbohaterskich przygód. 

Już wcześniej pojawiły się bardzo pozytywne rezultaty z Wielkiej Brytanii, ale jak widać Sony tym razem nie zdecydowało się zaczekać kilku dodatkowych dni na ogłoszenie wyników.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że God of War Ragnarok w tydzień osiągnął sprzedaż na poziomie 5,1 mln egzemplarzy i była to dotychczas najszybciej sprzedająca się gra PlayStation Studios. Tak prezentują się wyniki gier Sony:

  • God of War Ragnarok: 5,1 mln (7 dni),
  • The Last of Us Part II: 4+ mln (3 dni),
  • Spider-Man: 3,3 mln (3 dni),
  • God of War 2018: 3,1 mln (3 dni),
  • Spider-Man 2: +2,5 mln (1 dzień).

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: PlayStation

Komentarze (173)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper