Spider-Man 2 ze świetną sprzedażą, ale gorszą od God of War Ragnarok. Pierwsze wyniki gry

Gry
1934V
Spider-Man 2 - Miles Morales
Iza Łęcka | 23.10.2023, 09:34

Wielu graczy w weekend zdecydowało się zapoznać z najnowszą opowieścią Insomniac Games, co bezpośrednio wpłynęło na jej rezultat. Pierwsze doniesienia z Wielkiej Brytanii sugerują spory sukces Spider-Mana 2 dostępnego wyłącznie na jednej platformie.

Sony zapewne w najbliższym czasie podzieli się oficjalnymi wynikami sprzedaży najnowszej gry swojego studia, jednak zanim otrzymamy stosowny komunikat, musimy korzystać z zestawień opublikowanych przez firmy gromadzące dane. Christopher Dring potwierdził pierwszy sukces tytułu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redaktor naczelny serwisu Gamesindustry.biz wspomniał o rezultacie w fizycznej dystrybucji – Spider-Man 2 okazał się najchętniej kupowaną grą zeszłego tygodnia na terenie Wielkiej Brytanii i stał się czwartą największą premierą 2023 roku.

Tylko The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, EA Sports FC oraz Hogwarts Legacy uzyskały wyższą sprzedaż, lecz należy zwrócić uwagę na pewną ciekawostkę. W czołówce zestawienia pojawiają się dwie ekskluzywne produkcje.

W czasie premiery w fizycznej dystrybucji Spider-Man 2 osiągnął o 20% gorszą sprzedaż od zeszłorocznego God of War Ragnarok, co może stanowić spore zaskoczenie.

Spider-Man 2 zajął w tym tygodniu pozycję nr 1 na brytyjskich fizycznych listach przebojów. Jest to czwarta największa premiera pudełkowa w Wielkiej Brytanii w tym roku, za Zeldą, EA Sports FC i Hogwarts Legacy. Fizyczna sprzedaż premierowa jest o 20% niższa niż w przypadku God of War Ragnarok w zeszłym roku. Dane cyfrowe jeszcze przed nami

Przygoda Petera Parkera i Milesa Moralesa cieszyła się także mniejszą popularnością niż pierwszy Spider-Man, lecz Christopher Dring podkreśla, że od 2018 roku cyfrowa dystrybucja uzyskuje coraz lepsze wyniki, mając sporą przewagę nad sprzedażą w fizycznej formie, więc w tym temacie nie powinniśmy wyciągać żadnych wniosków. Wciąż czekamy na dane z PlayStation Store.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: Twitter/ X: Christopher Dring

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper