Spider-Man 2 porównany ze Spider-Manem. Gra Sony zapewnia nową jakość?

Gry
2880V
Spider-Man 2 vs Spider-Man
Wojciech Gruszczyk | 19.10.2023, 18:15

Spider-Man 2 to trzecia gra Insomniac Games w serii i wydarzenia ponownie rozgrywają się w Nowym Jorku. Deweloperzy rozbudowali miasto o dwie duże miejscówki, ale w produkcji ponownie pojawia się wiele znanych lokacji, więc możemy spojrzeć na ciekawe porównania.

Insomniac Games stanęło przed dużym zadaniem realizując najnowszą przygodę Petera Parkera i Milesa Moralesa. Deweloperzy zdecydowali się na kontynuację wydarzeń, akcja ponownie została umiejscowiona w Nowym Jorku, więc twórcy musieli w pewien sposób rozbudować grę, by zapewnić zainteresowanym nowe wrażenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Spider-Man 2 jest jednak pierwszym tytułem, który od podstaw był rozwijany wyłącznie na PlayStation 5. W poprzednich opowieściach Petera Parkera i Milesa Moralesa, deweloperzy musieli pamiętać o możliwościach PS4.

Najnowsza przygoda od premiery oferuje dwa główne tryby graficzne (jakość lub wydajność), a zainteresowani mogą również włączyć wsparcie 120Hz lub VRR. Na wszystkich wariantach gracze mogą podziwiać miasto upiększone przez ray tracing.

Bardzo dużą różnicę w odległości rysowania obiektów zauważycie w momencie, gdy bohaterowie znajdują się na wysokim budynku – w Spider-Manie 2 możemy normalnie zobaczyć poruszające się samochody, a w poprzedniej przygodzie nie dostrzeżcie maszyn.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że Spider-Man 2 oferuje większą liczbę przechodniów oraz samochodów, co również łatwo można zauważyć na materiałach.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (117)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper