Spider-Man 2 a kwestia braku ekranu wczytywania. Twórca tłumaczy, gracze wytykają, pokazując inne gry

Gry
3692V
Spider-Man 2 Miles Morales
Iza Łęcka | 19.10.2023, 11:19

Najnowsza przygoda Pająków od Insomniac Games wzbudza wiele emocji jeszcze przed premierą – i to nie tylko za sprawą znakomitych ocen w recenzjach. Część graczy żywo komentuje kwestię szybkiej podróży, zarzucając zespołowi brak innowacyjności i przypominając o innych produkcjach.

Spider-Man 2 jest już coraz bliżej. Po niespełna trzech latach od debiutu historii koncentrującej się na Milesie Moralesie studio PlayStation dostarcza kolejną obiecującą grę – tym razem będzie szybciej, więcej i intensywniej w niemal każdym aspekcie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na początku tygodnia pochylaliśmy się nad tematem szybkiej podróży, który obecnie nie jest przedstawiany za pomocą sceny w metrze, a główni bohaterowie niemal w kilka chwil są w stanie przenieść się nawet na drugi koniec okazałej mapy Nowego Jorku. Deweloperzy dodali polecenie wciśnięcia przycisku przez 2-3 sekundy, co dla wielu obserwatorów było jasnym sygnałem, że jest to „przykrywka” dla ekranu wczytywania.

Pod wątkiem jednego z branżowych obserwatorów wywiązała się całkiem spora dyskusja, jednakże Insomniac Games tłumaczy, że zastosowane rozwiązanie w żaden sposób nie ukrywa ekranu wczytywania – w jednej z załączonych wiadomości deweloper podkreślił, że trwające kilka sekund ładowanie potwierdzenia jest to opcją korzystną ze względu na funkcjonalność.

Dla tych z was, którzy twierdzą, że "przytrzymaj X, aby załadować" ukrywa ładowanie. Prosto od Insomniac.

Niektórzy gracze zamieścili przykłady produkcji, które w podobny sposób radzą sobie z kwestią szybkiej podróży, wytykając studiu PlayStation, że w zaprezentowanym rozwiązaniu nie ma nic rewolucyjnego – nawet wcześniej debiutujące pozycje miały podobne systemy. Pomimo pewnych zarzutów trzeba jednak przyznać, że poruszanie się po Nowym Jorku w Spider-Manie 2 robi wrażenie.

Szybka podróż w Spidermanie 2 jest rewelacyjna!". DSF w 2011 roku: @DriverGame #ReDriver #seamless

Spider-Man 2 próbujący być „innowacyjny”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: Twitter/ X: Okami13_

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper