Spider-Man 2 zachwyca systemem szybkiej podróży. Insomniac Games całkowicie wyeliminowało ekrany wczytywania

Gry
3322V
Spider-Man 2 - Miles Morales
Iza Łęcka | 17.10.2023, 12:06

Spider-Man 2 jest pierwszą odsłoną serii rozwijanej przez Insomniac Games, która była kreowana wyłącznie na PlayStation 5. Zgodnie z zapowiedziami deweloperzy skorzystali z potencjału obecnej generacji Sony, czego idealnym potwierdzeniem jest system szybkiej podróży.

Insomniac Games może po raz kolejny dodać do swojego portfolio niezwykle dopracowaną i efektowną grę z Peterem Parkerem oraz Milesem Moralesem w rolach głównych. Ekskluzywny tytuł spotkał się z kapitalnym przyjęciem i posiada obecnie średnią ocen wynoszącą 91%, co pozwala nam mówić o jednej z najlepszych nowości 2023 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Spider-Man 2 zaprasza graczy do gigantycznego świata – bujanie się na sieci zapewnia sporo frajdy podczas eksploracji Nowego Jorku, dodatkowo otrzymaliśmy nowy sprzęt do aktywnego szybowania po mieście. Autorzy nie pominęli jeszcze systemu szybkiej podróży.

Biegając po rozbudowanej, dwa razy większej mapie, warto skorzystać z mechaniki, która pozwala błyskawicznie pojawić się po drugiej stronie metropolii – tym razem nie powinniśmy jednak spodziewać się animacji w metrze. Gra niemal w sekundzie przenosi Petera Parkera lub Milesa Moralesa na kolejny fragment mapy.

Kolejne spojrzenie na szalony system szybkiej podróży w Spider-Man 2.

Fakt, że możesz podróżować do dowolnego miejsca, nawet w przeciwległym rogu mapy, przy ZEROWYM ładowaniu, jest absolutnie zadziwiający.

Zdecydowanie najbardziej płynny system szybkiej podróży jaki widziałem.

W ciągu całej obecnej generacji doświadczyliśmy już projektów mocno wykorzystujących możliwości dysków SSD, dzięki którym deweloperom udało się dopracować gry i zapewnić bardzo płynne przejścia pomiędzy scenami, jednakże Spider-Man 2 odznacza się całkowicie nową jakością. Jeszcze we wrześniu studio podkreślało, że włożyło sporo pracy w jak najszybsze przemieszczanie się po mieście.

Gracze mają możliwość znaleźć się w zupełnie nowej lokalizacji w zaledwie kilka chwil. Niektórzy odbiorcy podkreślają, że przyciśnięcie przycisku, które trwa 2-3 sekundy, stanowi właśnie ekran wczytywania, lecz nie ulega wątpliwości, że Insomniac Games dopracowało ten element.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: Twitter/ X: Okami13_

Komentarze (179)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper