Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.12.2014 10:45
Hatred jednak nie kupimy na Steam - efekty wybiórczej cenzury Valve
1316V

Hatred jednak nie kupimy na Steam - efekty wybiórczej cenzury Valve

O pojawieniu się Hatred na Steam Greenlight donosiliśmy wczoraj. Okazało się, że gracze masowo głosowali za przyjęciem rzeczonej produkcji do biblioteki gier Steam. Valve podjęło jednak decyzję o odrzuceniu projektu polskiego studia.

Destructive Creations chciało sprzedawać Hatred poprzez bardzo popularną platformę Steam. Reakcje graczy na tę wiadomość były entuzjastyczne. Valve podjęło jednak decyzję, by nie dystrybuować tej brutalnej produkcji na swojej cyfrowej platformie.

Polscy deweloperzy zdążyli już zabrać głos w tej sprawie:
 

"Chcieliśmy was poinformować, że nie możemy wydać naszej gry na Steam. Szanujemy decyzję Valve, nawet pomimo faktu, że na Steam funkcjonują takie gry jak Manhunt albo Postal. Firma ma oczywiście prawo odmówienia naszej aplikacji. Chcemy jednocześnie zapewnić was, że ta decyzja nie ma żadnego negatywnego wpływu na powstawanie Hatred oraz na charakter gameplayu, który tworzymy. Gra pojawi się na rynku, zgodnie z planem, czyli w drugim kwartale 2015 r."


Twórcy podkreślili, jak duże wsparcie otrzymali. W zaledwie kilka godzin trwania kampanii Hatred otrzymało 13148 pozytywnych głosów i przed zablokowaniem akcji przez Valve gra znajdowała się na 7 pozycji listy top 100.

Valve nie podało uzasadnienia swojej decyzji. Dziwi w tym kontekście fakt, że cenzurą nie objęto ekstremalnie brutalnego Manhunt, Postal, Postal 2 ani Postal  3, które można bez żadnych problemów kupić poprzez Steam.

Źródło: http://www.vg247.com/2014/12/16/valve-removes-hatred-from-steam-greenlight-developer-responds/

Tagi: Destructive Creations hatred pc polska przemoc steam