Starfield został „stworzony celowo, aby można było go ogrywać przez długi czas”. Bethesda miała plan

Gry
3385V
Xbox Games Showcase
Iza Łęcka | 02.10, 07:00

Doświadczeni deweloperzy, tworząc Starfielda, nie chcieli dostarczyć produkcji, która zostałaby porzucona przez użytkowników po kilku miesiącach. Tytuł oferuje zawartość zapewniającą właściwe wrażenia nawet po długim czasie od debiutu.

Na rynku nie brakuje pozycji odznaczających się interesującą i angażującą treścią, jednakże po pewnym czasie staje się jasne, że cały wachlarz aktywności został wyczerpany. Często już poznanie głównej historii kończy naszą przygodę. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Todd Howard zdradził, że Bethesda, realizując Starfielda, czerpała garściami z informacji zwrotnych otrzymanych z poprzednich projektów, w związku z czym opracowała zawartość na „długi czas”.

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się z naszych poprzednich gier, ze Skyrima, Fallouta, jest to, że ludzie chcą w nie grać przez bardzo długi czas. Powiedziałbym więc, że cel Starfielda był jak najbardziej jasny, biorąc pod uwagę, że jest to gra, w którą ludzie będą grać przez długi czas. Zbudowaliśmy ją w taki sposób, który na to pozwalał i wydawał się naturalny - i jeśli ludzie grali w grę i ukończyli główną misję, mogą to zobaczyć.

Reżyser i producent wykonawczy w Bethesda Game Studios był gościem podcastu Game Maker’s Notebook, który jest prowadzony przez Teda Price'a, czyli dyrektora generalnego Insomniac Games. W trakcie rozmowy autor Starfielda stwierdził, że jego zespół już od samego początku prac analizował, jak gracze będą podchodzić do rozgrywki nawet za 5 lat.

Ale to także kwestia tego, jak Starfield będzie wyglądać za trzy miesiące. Jak będzie wyglądać za sześć miesięcy, rok, dwa lata, trzy lata, cztery lata, pięć lat? Nauczyliśmy się, że to nastąpi, więc bądźmy na to gotowi, wykorzystajmy to jak najlepiej i zaakceptujmy to. To właśnie robimy zarówno tutaj, jak i z naszą społecznością modderów. Wiele się nauczyliśmy. Dając sobie dobrą bazę do budowania gry dla wszystkich.

Starfield w przyszłym roku otrzyma pełne wsparcie modów, natomiast studio zapowiedziało dużą aktualizację, która uwzględni między innymi możliwość wykorzystania atutów DLSS. Potwierdzono również pierwszy fabularny dodatek, jednakże nie wiemy, kiedy miałby on zadebiutować.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Starfield.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (232)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper