Far Cry 7 z zaskakującym systemem! Wyciekły szczegóły historii i premiery

Gry (plotka)
3662V
Far Cry 6 - dyktator i syn
Wojciech Gruszczyk | 27.09, 15:54

Ubisoft rozwija kolejną część swojej uznanej serii. Far Cry 7 ma skupić się na ratowaniu porwanej rodziny, ale deweloperzy tym razem mają zdecydować się na bardzo nietypowy ruch związany z czasem opowieści.

Tom Henderson na łamach Insider Gaming przedstawił pierwsze informacje dotyczące Far Cry 7. Jego zdaniem przeciek z początku roku nie jest prawdziwy i informator zdradził kilka interesujących szczegółów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Far Cry 7 ma zaoferować całkowicie nieliniową historię, w której naszym zadaniem będzie uratowanie rodziny:

Według źródeł, kolejna odsłona serii będzie nieliniową historią, której fabuła skupi się na ratowaniu porwanej rodziny gracza. Mówi się, że fabuła gry obraca się wokół bogatej rodziny, która została porwana przez grupę spiskową zwaną obecnie "Synami Prawdy".

Deweloperzy w tej sytuacji mieli postawić na bardzo... nietypowy system związany z czasem rozgrywki, ponieważ gracze mają mieć 24 godziny czasu rzeczywistego na ukończenie przygody:

Chociaż dokładne szczegóły mogą ulec zmianie ze względu na etap rozwoju gry, powiedziano, że założeniem kampanii jest uratowanie całej rodziny w określonym czasie. Obecnie licznik czasu w grze wynosi 72 godziny lub 24 godziny w czasie rzeczywistym, ale można go wstrzymać, gdy gracz wejdzie do jednej z kryjówek.

Far Cry 7 zapewni nieliniową historię, w której część członków rodziny może zginąć – śmierć poszczególnych osób ma mieć wpływ na kolejne fragmenty historii:

Nieliniowa fabuła Far Cry 7 oznacza, że członkowie rodziny nie muszą być ratowani w kolejności, a niektórzy członkowie rodziny mogą zostać zabici, co ma wpływ na fabułę. Chociaż szczegóły są nadal nieco niejasne, wiadomo, że celem jest pokonanie "Synów Prawdy", a aby ukończyć grę w 100%, musisz bezpiecznie uratować wszystkich członków swojej rodziny.

Twórcy mieli także postawić na mechanikę przesłuchań, dzięki której prawdopodobnie otrzymamy kolejne informacje na temat tego, gdzie mają znajdować się kolejni członkowie rodziny:

Aby odnaleźć członków rodziny, Far Cry 7 wprowadza do gry nową mechanikę przesłuchań, co niekoniecznie oznacza, że uzyskasz potrzebne informacje od wroga. Czasami wróg poda informacje, czasami będzie kłamał, milczał, a czasem nawet ucieknie.

Zdaniem Toma Hendersona – Far Cry 7 ma zostać wydany jesienią 2025 roku. Gra jest rozwijana pod nazwą „Project Blackbird” i za produkcję odpowiada Ubisoft Montreal. Gracze mogą doświadczyć dużej zmiany w samej rozgrywce, ponieważ twórcy przenieśli grę na silnik Snowdrop.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper