Xbox Game Pass w wyższej cenie? Podwyżka jest „nieunikniona” – Phil Spencer szykuje graczy na gorsze czasy

Gry
3706V
Xbox Game Pass podwyżka ceny
Iza Łęcka | 25.09, 07:01

Wrzesień jest dla użytkowników Xbox Game Pass bardzo intensywnym miesiącem, w trakcie którego otrzymali możliwość ogrywania między innymi Starfielda, Lies of P oraz Payday 3. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że tak mocne inwestycje Microsoftu nie tylko we własne projekty AAA, ale również w tytuły third-party, w przyszłości wpłyną na ceny subskrypcji.

Klienci Microsoftu aktualnie płacą 29 zł za miesiąc Xbox Game Pass Core, 39,99 zł za PC Game Pass lub 62,99 zł, sięgając po pakiet Xbox Game Pass Ultimate. Przedsiębiorstwo zapewnia trzy opcje, które, jak możemy się spodziewać, wkrótce doczekają się podwyżek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Phil Spencer był obecny na Tokyo Game Show, gdzie udzielił wywiadu redakcji Game Watch i podczas rozmowy przyznał, że zwiększenie ceny Xbox Game Pass jest nieuniknione.

(FYI) Phil został zapytany, czy w przyszłości dojdzie do podwyżki cen Game Pass.

Phil Spencer: Chociaż głównym założeniem jest zapewnienie większej wartości, uważam, że nieunikniony jest wzrost cen w przyszłości. Niedawno podnieśliśmy ceny, ale decyzja została podjęta po dokładnym rozważeniu. Uważamy, że ważne jest, aby świadczyć usługi, które są uznawane za wystarczająco wartościowe, nawet jeśli ceny wzrosną.

Możemy podejrzewać, że pierwszą „okazją” do wprowadzenia podwyżek będzie moment, gdy katalog Game Passa wzmocnią gry Activision Blizzard. W zeszłym tygodniu gigant z Redmond otrzymał wstępną zgodę na finalizację transakcji od urzędników z Wielkiej Brytanii, a jeśli CMA ostatecznie zatwierdzi transakcję, to producent Xboksów będzie mógł dołączyć do biblioteki usługi tak głośne marki jak Call of Duty, Crash Bandicoot, Diablo, Warcraft czy Tony Hawk’s Pro Skater.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Microsoft wprowadzi zmiany cen, jednak słowa szefa Xboksa możemy traktować niczym zapowiedź. Wypowiedź Spencera na pewno będzie cytowana przez szereg branżowych portali, dlatego zyska rozgłos wśród znaczącej części społeczności graczy.

Źródło: IdleSloth84_

Komentarze (207)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper