Microsoft reaguje na „największy wyciek w historii Xboksa”. Phil Spencer: „To rozczarowujące”

Gry
6201V
Phil Spencer smutny
Iza Łęcka | 20.09, 07:00

Szef marki Xbox wydał dwa oświadczenia dotyczące najprawdopodobniej najbardziej okazałego ujawnienia danych, planów oraz strategii amerykańskiego przedsiębiorstwa. Phil Spencer opublikował krótką wiadomość dla wszystkich graczy oraz przesłał wewnętrzny e-mail do pracowników.

Wczoraj byliśmy świadkami sytuacji, którą Microsoft i zapewne wszyscy sympatycy Xboksa zapamiętają na długo. Poznaliśmy szczegóły nowego Xboksa Series X oraz niemal cały zestaw nadciągających gier Bethesdy, ujawniono wstępne informacje o next-genowym Xboksie oraz dowiedzieliśmy się, że producent pracuje nad pakietem rozmaitych urządzeń. Co więcej, mogliśmy sprawdzić wewnętrzną korespondencję, w której nie zabrakło wypowiedzi dotyczących analizowanego przejęcia Nintendo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sprawa musiała doczekać się oficjalnego komentarza. W nocy Phil Spencer opublikował na Twitterze krótką wiadomość, w której podkreślił, że niektóre przedstawione informacje są już nieaktualne, a we właściwym momencie możemy spodziewać się ujawnienia „prawdziwych planów”.

Widzieliśmy dyskusje dotyczące starych e-maili i dokumentów. Trudno jest patrzeć na pracę naszego zespołu udostępnianą w ten sposób, ponieważ tak wiele się zmieniło i jest tak wiele powodów do ekscytacji teraz oraz w przyszłości. Podzielimy się prawdziwymi planami, gdy będziemy gotowi.

Dłuższą wiadomość otrzymali pracownicy należący do zespołów Xboksa – The Verge dotarło do e-maila, w którym Spencer otwarcie pisze o rozczarowaniu.

Drużyno,

W dniu dzisiejszym kilka dokumentów złożonych w postępowaniu sądowym związanym z proponowanym przez nas przejęciem Activision Blizzard zostało nieumyślnie ujawnionych. Wiem, że jest to rozczarowujące, nawet jeśli wiele z tych dokumentów ma już ponad rok, a nasze plany ewoluowały.

Wiem również, że wszyscy bardzo poważnie traktujemy poufność naszych planów i informacji naszych partnerów. Ten wyciek ewidentnie nie sprostał naszym oczekiwaniom. Wyciągniemy wnioski z tego, co się stało i będziemy działać lepiej. Wszyscy wkładamy niesamowitą pasję i energię w naszą pracę i nigdy nie chcemy, aby ta ciężka praca była udostępniana społeczności. To jednak nie wszystko, jest o wiele więcej powodów do ekscytacji, a kiedy będziemy gotowi, podzielimy się prawdziwymi planami z naszymi graczami.

Kończąc, doceniam całą pracę, którą wkładacie w Team Xbox, aby zaskakiwać i zachwycać naszych graczy. W nadchodzących dniach i tygodniach skupmy się na tym, co możemy kontrolować: kontynuowaniu niesamowitego sukcesu Starfield, nadchodzącej premierze niesamowitej i przystępnej Forzy Motorsport oraz dalszym tworzeniu gier, usług i urządzeń, którymi mogą cieszyć się miliony graczy.

Phil

Szef marki Xbox zaznaczył, że obecnie kluczowe będzie skupienie się na  najbliższych planach oraz dalsze rozwijanie gier, usług i urządzeń dla milionów graczy. Sprawa nie należy do najłatwiejszych i choć jesteśmy zapewniani, że część planów „ewoluowało”, to kilku ogłoszeń – chociażby dotyczących gier tworzonych przez Bethesdę – możemy oczekiwać w przyszłości.

Źródło: The Verge

Komentarze (224)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper