Nintendo Switch 2 oficjalnie w dokumentach Activision. Korporacja spotkała się z Nintendo i wspomina o mocy

Gry
3572V
Nintendo Switch 2
Wojciech Gruszczyk | 18.09, 15:25

W ostatnich dniach pojawiło się sporo przecieków na temat Nintendo Switch 2, a teraz otrzymaliśmy w zasadzie... oficjalną wiadomość? Informacje o konsoli nie pochodzą od Japończyków, ale Activision, które najwidoczniej otrzymało wszystkie szczegóły dotyczące platformy, by zespoły korporacji przygotowywały gry na platformę Big N.

Tom Warren z The Verge dotarł do wewnętrznych e-maili dotyczących sprawy Federalnej Komisji Handlu przeciwko Microsoftowi. To właśnie w tych dokumentach pojawiła się ważna wiadomość – Activision już w zeszłym roku otrzymało szczegóły nowej konsoli Nintendo.

Dyrektorzy Activision, w tym dyrektor generalny Bobby Kotick, spotkali się z kierownictwem Nintendo w grudniu 2022 r., aby omówić Switcha nowej generacji. W wewnętrznym łańcuszku e-mailowym Chris Schnakenberg, szef strategii platformy i relacji partnerskich Activision, przygotował podsumowanie „Switch NG” (Switch nowej generacji) w dokumencie o nazwie „NG Switch Draft.pdf”.

Dokument jest mocno zredagowany, ale według przedstawionych informacji – Nintendo Switch 2 lub Nintendo Switch nowej generacji ma oferować moc zbliżoną PlayStation 4 i Xboksowi One:

Biorąc pod uwagę bliższe dostosowanie wydajności do platform Gen8 i naszą poprzednią ofertę na PS4/Xbox One, rozsądne jest założenie, że moglibyśmy stworzyć coś atrakcyjnego również dla NG Switch.

Dziennikarz The Verge podkreśla, że Nintendo już w zeszłym roku musiało przygotowywać kluczowych wydawców na nadejście nowego Nintendo Switcha.

Choć nadal nie wiemy, kiedy konsola faktycznie trafi na rynek, to według ostatnich przecieków – Nintendo Switch 2 ma zadebiutować w przyszłym roku. Warto jednak podkreślić, że specyfikacja konsoli mogła zostać zmieniona, ponieważ według informacji z gamescomu – urządzenie miało oferować zaskakująco dużą wydajność.

Źródło: The Verge

Komentarze (105)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper