Spider-Man 2 otrzymał natywne wsparcie Dolby Atmos. Twórcy zapewniają pełne wrażenia

Gry
1039V
Spider-Man 2
Wojciech Gruszczyk | 18.09, 20:10

Insomniac Games zadbało nie tylko o piękną oprawę oraz płynną rozgrywkę. Spider-Man 2 zadebiutuje z pełnym wsparciem dźwięku 3D i to nie tylko w przypadku technologii Sony. Deweloperzy pamiętali o Dolby Atmos.

Spider-Man 2 zaoferuje graczom rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę z ray tracingiem, a dodatkowo fani mogą liczyć na rozbudowaną historię. Insomniac Games chce mieć jednak pewność, że na przygodę nie będą również narzekać fani odpowiedniego dźwięku, więc zadbano o wsparcie dźwięku przestrzennego.

James Stevenson w odpowiedzi na wiadomość jednego z graczy potwierdził, że wszystkie przerywniki wideo otrzymały wsparcie Atmos – dyrektor ds. społeczności i marketingu nie mógł potwierdzić, że pełne Dolby Atmos pojawi się także w czasie rzeczywistym w rozgrywce, ale gra ma otrzymać „natywne Dolby Atmos”, więc możemy spodziewać się 100% wykorzystania technologii.

Sytuację dźwięku skomentował także Mike Fitzgerald, dyrektor ds. technologii Insomniac, który wspomniał, że zespół audio wykorzystał najnowocześniejsze rozwiązania, by zaoferować graczom znakomite wrażenia.

Nasz zespół audio pracuje z trójwymiarowymi ścieżkami dźwiękowymi już od jakiegoś czasu na tej konsoli i naprawdę zorientowali się, jak to zrobić naprawdę dobrze, i podchodzą do projektowania wszystkich tych misji i krajobrazów dźwiękowych dla tych zadań w nowy sposób z dźwiękiem ambisonicznym [format dźwięku przestrzennego w pełnej sferze] i dźwiękiem pozycyjnym dla jeszcze większej liczby obiektów znajdujących się w scenie. Więc jeśli jesteś w środku obszaru Fundacji Emily-May i masz ludzi na różnych balkonach i za tobą, możesz usłyszeć, z którego miejsca pochodzą wszystkie dźwięki, z jeszcze większym efektem niż w naszych poprzednich grach.

Insomniac Games już wcześniej oferowało znakomity dźwięk, ale Spider-Man 2 to pierwsza gra w serii, która została od podstaw przygotowana na PlayStation 5, więc deweloperzy mogą nas w wielu miejscach pozytywnie zaskoczyć.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper