Spider-Man 2 – jak długa będzie historia i na ile godzin rozgrywki możemy liczyć? Studio nie zawiedzie fanów

Gry
4165V
Spider-Man 2 Miles Morales
Iza Łęcka | 18.09, 07:39

Insomniac Games nie zawiedzie graczy, którzy preferują przeładowane akcją historie, a jednocześnie po poznaniu głównego wątku pragną spędzić dodatkowe godziny na rozgrywce. Przygoda dwóch Pająków zapowiada się niezwykle intensywnie.

Spider-Man 2 zadebiutuje pod koniec października, dlatego też machina promocyjna tytułu na dobre ruszyła z kopyta. W zeszłym tygodniu mogliśmy zobaczyć fantastyczne fragmenty rozgrywki, a nawet poznaliśmy szczegóły dotyczące trybów gry. Przyszedł czas na następne konkrety.

Fani superbohaterskich opowieści mogą mieć pewność, że Spider-Man 2 nie będzie przygodą na jedno posiedzenie. Ryan Smith, starszy reżyser w Insomniac Games, podczas rozmowy z VG247 przekazał obiecującą wiadomość – gra będzie odznaczać się podobną długością rozgrywki co pierwszy Spider-Man:

Spider-Man 2 jest w tym samym przedziale, co pierwsza gra, jeśli chodzi o ogólny czas rozgrywki. I naprawdę zastanawialiśmy się, jak sprawić, by każdy z momentów był nieco bardziej epicki, nieco głębszy lub nieco bardziej zintegrowany z fabułą.

Tym samym skupienie się wyłącznie na historii w Spider-Manie 2 zapewni nam rozgrywkę na około 17-18 godzin. To całkiem satysfakcjonujący rezultat, a musimy jeszcze pamiętać, że Insomniac Games opracowało szereg zadań pobocznych, które znacząco wydłużą rozgrywkę – poznając dodatkowe misje w pierwszej przygodzie Petera Parkera, mogliśmy spędzić w produkcji nawet 30 godzin, a pragnąc wymaksować pozycję musieliśmy poświęcić na tytuł ponad 43 godziny.

Smith zaznaczył, że studio nie chciało opracować produkcji na 80-100 godzin, za to głównym celem deweloperów było stworzenie gry, która w każdym momencie zaoferuje narracyjny przekaz.

Nie chcemy, by była to gra na 80-100 godzin, to nie jest kierunek, w którym chcemy podążać. Chcemy opowiadać niesamowite historie, najlepiej jak potrafimy. Chcemy, by każda misja była naprawdę niezapomniana. To jest nasz cel, a nie podążanie za super, super szerokim podejściem. Chcemy się upewnić, że wszystko, co odkrywasz w świecie, zawiera element fabularny. Widzieliśmy, że gracze naprawdę na to reagowali, gdy udało nam się dobrze to zrealizować w poprzednich tytułach.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper