Wiedźmin coraz bliżej 4. sezonu. Netflix przygotowuje się do startu prac na planie

Filmy/seriale
796V
Wiedźmin Netflix
Iza Łęcka | 18.09, 10:43

Netflix nie rezygnuje z realizacji podzielonych na odcinki przygód Geralta, choć w tej roli zobaczymy już Liama Hemswortha. Choć cały zespół nie może jeszcze wkroczyć na plan, niektórzy specjaliści powoli przygotowują podstawy do 4. sezonu.

W ostatnim czasie wielokrotnie pochylaliśmy się nad tematem oglądalności ostatnich odcinków netflixowego „Wiedźmina”, który, co tu dużo mówić, traci publiczność z sezonu na sezon, a decyzja Henry'ego Cavilla o opuszczeniu serialu nie przysparza projektowi popularności. Jednocześnie twórcy mierzą się z konsekwencjami strajków scenarzystów i aktorów.

Ekipa realizująca 4. sezon „Wiedźmina” tak szybko nie powróci na plan filmowy – już w lipcu informowaliśmy, iż aktorzy oraz twórcy przystąpią do kręcenia pierwszych scen najnowszych epizodów najprawdopodobniej w 2024 roku, co wydają się potwierdzać najnowsze doniesienia.

Jak wskazuje redakcja Redanian Intelligence, poszczególne działy odpowiedzialne za 4. sezon serialu jednak ciągle pracują, a Longcross Studios w Wielkiej Brytanii nie jest puste – chociaż swoimi obowiązkami nie mogą zająć się scenarzyści oraz aktorzy, pozostali specjaliści przystąpili do realizacji wskazanych zadań. Serwis podkreśla, że nie mamy jeszcze do czynienia z fazą przedprodukcyjną, jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku, by Netflix niebawem mógł oficjalnie ogłosić pierwszy klaps na planie.

„Wiedźmin” nie posiada jeszcze konkretnego terminu startu preprodukcji.

Oczywiście, wiele zależy od sytuacji protestujących z WGA i AMPTP, a najnowsze wiadomości wskazują, że twórcy i przedstawiciele koncernów filmowych powoli planują powrócić do pertraktacji oraz wznowienia rozmów o poprawie warunków pracy. Więcej na temat strajku przeczytacie w jednym z ostatnich tekstów Dawida, do czego serdecznie was zachęcam.

Źródło: Redanian Intelligence

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper