Immortals of Aveum sprzedaje się słabo. Duże zwolnienia w Ascendant Studios i niepewna przyszłość zespołu

Gry
805V
Immortals of Aveum_1
Bartosz Dawidowski | 15.09.2023, 11:31

Immortals of Aveum nie sprzedaje się dobrze, co już ma smutne konsekwencje. Zagrożone jest dalsze funkcjonowanie zespołu Ascendant.

Ascendant Studios ogłosiło, że zwalnia prawie połowę swoich pracowników. Z zespołem liczącym jeszcze kilka miesięcy temu 90 osób pożegnało się ok. 40 deweloperów.

Dalsza część tekstu pod wideo

W rozmowie z Polygon prezes Ascendant Bret Robbins wyjaśnił, że zwolnienia są konieczne w związku ze słabymi wynikami sprzedaży Immortals of Aveum. Z pewnością grze nie pomogło wprowadzenie jej na rynek w bardzo gorącym okresie, w okolicy premiery Starfield czy Armored Core 6. Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na słabą sprzedaż Immortals of Aveum były problemy z wydajnością, na które skarżyli się gracze w momencie premiery. Aktualizacje poprawiły już sytuację z frame ratem, ale pierwsze wrażenie nie było najlepsze, co znalazło też odzwierciedlenie w ocenach pojawiających się w recenzjach. Na Steam gra osiągnęła wyniki zaledwie 750 osób bawiących się równocześnie w okolicach premiery gry.

Prezes Ascendant powiedział, że decyzja o zwolnieniach była niezwykle trudna do podjęcia, ale konieczna, bo bez niej studio mogłoby upaść ze względów finansowych.

Źródło: https://exputer.com/news/industry/immortals-of-aveum-laid-off/https://twitter.com/BretRobbins/status/1702397324755083719

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper