Blue Beetle z katastrofalnym wynikiem w Polsce. Rezultat znacznie gorszy od The Flash

Filmy/seriale
665V
Blue Beetle (2023)
Wojciech Gruszczyk | 11.09.2023, 17:34

Polacy nie zainteresowali się „Blue Beetle”, co w zasadzie nie jest specjalnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę znikomą kampanię promocyjną przeprowadzoną przez Warner Bros. Discovery. Film zanotował beznadziejny rezultat w kinach.

„Blue Beetle” powinien być następną dużą produkcją oferowaną przez Warner Bros. Discovery w HBO Max. Film nie został doceniony przez widzów – historia na całym świecie wygenerowała zaledwie 114 mln dolarów przy budżecie sięgającym 104 mln dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Korporacja musi pogodzić się z porażką, ale warto również sprawdzić, jak opowieść poradziła sobie w Polsce – Box Office Raport potwierdził, że historię w naszym kraju widziało niespełna 83 tysiące widzów i nawet „The Flash” osiągnął znacznie lepszy wynik.

#BlueBeetle przyciągnął do tej pory do polskich kin 82 856 widzów. To najgorszy wynik dla #DCEU. Drugi najgorszy wynik ma tegoroczny #TheFlash (190 458 widzów). #BoxOffice #DC

Trudno tutaj tak naprawdę mówić o porażce. „Blue Beetle” zanotował katastrofalny rezultat, co jednak bez wątpienia jest związane z samą postacią, która nie jest specjalnie popularna na całym świecie, a dodatkowo Warner Bros. Discovery wiedząc, że opowieść nie wygeneruje gigantycznego wyniku, znacząco zmniejszył promocję przygody.

Warto przypomnieć, że w trwającym uniwersum DC znajduje się jeszcze jeden film – dzisiaj otrzymaliśmy zajawkę „Aquaman i Zaginione Królestwo”. Pod koniec tygodnia zadebiutuje pierwszy, pełny zwiastun historii.

Źródło: BoxOfficeRaport

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper