Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.12.2014 09:02
Problemy z Xbox Live - hakerzy zapowiadają paraliż serwerów na Boże Narodzenie
1316V

Problemy z Xbox Live - hakerzy zapowiadają paraliż serwerów na Boże Narodzenie

Wygląda na to, że grupa Lizard Squad nie skończyła frustrować Microsoftu i właścicieli Xbox One/Xbox 360. Ekipa umieściła na Twitterze złowrogi wpis. W ostatnich godzinach gigant z Redmond ma problemy z utrzymaniem płynnego działania Xbox Live.

LizardSquad twierdzi w nowym wpisie, że sparaliżuje serwery Xbox Live 25 grudnia. "To nie ostrzeżenie, tylko obietnica. 25 grudnia zamkniemy Xbox Live na zawsze! Więc cieszcie się nim, póki możecie" - czytamy w nowym wpisie na Twitterze.

Czy faktycznie dojdzie do masowego ataku DDoS w Święta jeszcze się okaże. Z pewnością pracownicy Microsoftu będą robić wszystko, by uniknąć kolejnego blamażu. 

Aktualnie Microsoft ma problem z działaniem swoich serwerów. Sytuacja z Xbox One już wróciła do normy, ale na oficjalnej stronie Xbox Live Status nadal wyświetlane są problemy z działaniem podstawowych funkcji Xbox Live na X360. Błąd ma dotyczyć aplikacji przeznaczonych na X360.

Źródło: http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/544198/Xbox-One-Microsoft-Xbox-Live-down-December-Christmas-offline

Tagi: hakerzy humor lizard squad xbox live