Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.12.2014 11:13
Yoshinori Ono opowiada o Street Fighter V - możliwy Cross-Play
1221V

Yoshinori Ono opowiada o Street Fighter V - możliwy Cross-Play

Podczas wczorajszej konferencji na PlayStation Experience Sony i Capcom zwiodły fanów z tropu twierdząc, że remaster Ultra Street Fighter IV, mający trafić ekskluzywnie na PS4 to jedyna gra z tej serii jaką ujrzymy tego dnia.

Na szczęście kilka zapowiedzi później oficjalnie pokazano światu aż dwa materiały z Street Fighter V. W specjalnej rozmowie z Famitsu ojciec serii odpowiedział na parę nurtujących nas pytań.

Na pierwszy ogień poszła kwestia przecieku i reakcji firm na to zdarzenie. Ono odpowiedział, iż całość trochę ich zaskoczyła i zmusiła do zmiany programu prezentacji, albowiem w pierwotnych założeniach gameplay miał zostać pokazany dopiero za tydzień podczas Capcom Cup.

Mimo zmiany planów fani SF nie zostaną za te kilka dni z niczym, ponieważ firma nadal ma bardzo dużo do pokazania.

W dalszej części wywiadu Yoshinori Ono zaczął rozpływać się nad reakcjami ludzi na tak wielce wyczekiwaną premierę. Zgodnie z tym co powiedział swojemu rozmówcy wynika, iż "piątka" będzie bijatyką idealną dla osób, które spędziły całe lata życia przed telewizorami szpilając w II, III, a nawet pierwszą wersję IV. Dlatego też bardzo cieszy go entuzjazm jaki zapanował wśród miłośników serii.

Na koniec wspomniano o planach implementacji systemu Cross-Play pomiędzy PS4 i PC. Niestety stworzenie takiego rozwiązania nie jest aż takie proste, gdyż co rusz twórcy napotykają jakieś problemy, lecz Capcom nie ma zamiaru ustępować i pragnie oddać w nasze ręce wybór z kim będziemy chcieli zagrać - nie ograniczając możliwości tylko do tej samej platformy.

 

Źródło: http://gematsu.com/2014/12/yoshinori-ono-discusses-street-fighter-v-leak-reaction-cross-play-concept

Tagi: Capcom przeciek ps experience Street Fighter V