Assassin’s Creed IV Black Flag nie jest dostępne w sprzedaży. Remake gry raczej nie ma z tym nic wspólnego

Gry
1482V
Assassin's Creed IV: Black Flag Remake
Iza Łęcka | 08.09.2023, 13:14

W czerwcu mogliśmy natrafić na niepotwierdzone doniesienia dotyczące Assassin's Creed IV: Black Flag Remake, które podobno miało znajdować na wczesnym etapie prac. Pewne spekulacje podsyciło najnowsze odkrycie – oryginalnej pirackiej przygody skrytobójców nie kupimy na platformie Valve.

Assassin’s Creed IV Black Flag nieoczekiwanie nie jest już dostępne na Steam, choć użytkownicy PC mogą sięgnąć po tytuł na platformie Ubisoftu. Klienci, którzy wcześniej zakupili pozycję, posiadają oczywiście możliwość rozgrywki, lecz, co ciekawe, przygoda nie jest uwzględniana i sprzedawana w zestawach. Francuski gigant nie odniósł się do sprawy, publikując jakiekolwiek oświadczenie, zatem nie można jednoznacznie wskazać, dlaczego zdecydowano się usunąć grę z dystrybucji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Bardzo możliwe, że sytuacja jest związana z jakimś błędem, który został wykryty i aktualnie zespół Ubisoftu stara się go usunąć.

Część graczy ma nadzieję, że niepokojąca sytuacja jest związana z pracami nad pełnym odświeżeniem Assassin’s Creed IV Black Flag i rychłą zapowiedzią, lecz szczerze  powiedziawszy taki obrót spraw wydaje się mało prawdopodobny. Remake miałby trafić na rynek dopiero za kilka lat, a w najbliższym czasie Francuzi będą koncentrować się na promocji Mirage, kolejne miesiące upłyną pod znakiem prezentowania Assassin’s Creed Red i Assassin’s Creed Hexe, które mają zadebiutowaćw następnej kolejności.

Assassin's Creed IV: Black Flag zadebiutowało 2013 roku i zostało docenione przez fanów uniwersum za klimat oraz ogromną zawartość.

Źródło: Icon-Era

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper