Nintendo Switch 2 faktycznie pojawił się na gamescomie. Dziennikarz potwierdza ostatni przeciek

Gry (plotka)
2521V
Nintendo Switch konsola
Wojciech Gruszczyk | 07.09, 13:04

Brytyjski Eurogamer potwierdził ostatnie plotki: Nintendo przyjechało na gamescom nie tylko z Super Mario Bros. Wonder, ale również z next-genową konsolą. Urządzenie najwidoczniej nie było prezentowane mediom, a wyłącznie deweloperom.

Pod koniec sierpnia pojawiła się wiadomość, według której Nintendo przywiozło do Kolonii next-genową konsolę. Informację podał dalej Jez Corden z WindowsCentral, ale dotychczas brakowało nam jakichkolwiek konkretów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie musieliśmy długo czekać, by redakcja Eurogamer potwierdziła tę sytuację, a nawet przedstawiła pierwsze szczegóły. Japończycy mieli przywieźć do Niemiec konsole, by pokazać deweloperom zewnętrznym, jak działa system.

Prezentacje dla deweloperów Switch 2 odbyły się za zamkniętymi drzwiami, jak dowiedział się Eurogamer, a partnerzy pokazali dema technologiczne pokazujące, jak dobrze system jest zaprojektowany do działania.

Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ Nintendo miało pokazywać ulepszone wydanie The Legend of Zelda: Breath of The Wild, czyli premierowej produkcji z Nintendo Switcha. Nie oznacza to, że taka gra powstanie, ponieważ było to demo technologiczne.

Jedna z wersji demonstracyjnych Switch 2 to ulepszona wersja premierowego tytułu Switch Zelda: Breath of the Wild, zaprojektowana tak, aby trafić w mocniejsze docelowe specyfikacje Switch 2. (Żeby było jednak jasne - to tylko demo techniczne. Nie ma sugestii, że gra zostanie ponownie wydana).

Tom Phillips informuje, że choć Nintendo publicznie nie potwierdza, kiedy sprzęt trafi na rynek, to jego premiera ma faktycznie odbyć się w 2024 roku. Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ według Eurogamera – niekoniecznie debiut urządzenia musi odbyć się w drugiej połowie przyszłego roku. Firma może zaoferować sprzęt wcześniej.

Niedawny raport wskazywał, że Switch 2 pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku, a zestawy deweloperskie są już w rękach niektórych kluczowych partnerów. Jest to zgodne z wcześniejszymi informacjami Eurogamera, choć jak rozumiem, Nintendo chce wypuścić system wcześniej, jeśli to możliwe.

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, jednak możemy mieć pewność, że kolejni deweloperzy widzieli nową konsolę Nintendo, więc Japończycy mogą małymi krokami szykować się do zaprezentowania platformy.

Źródło: Eurogamer.net

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper