Spider-Man 2 zaskoczy rozmiarem? Gracze będą musieli pobrać sporo GB, by poznać przygodę

Gry
2665V
Spider-Man 2
Wojciech Gruszczyk | 30.08.2023, 15:06

Za 51 dni odbędzie się premiera Spider-Man 2. Gra Insomniac Games aktualnie zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5, ale możemy podejrzewać, że w przyszłości tytuł trafi na komputery osobiste.

Sony już kilka tygodni temu zaprezentowało specjalne wydanie PS5, odświeżone panele oraz kontroler DualSense – wszystkie urządzenia zostały opracowane z myślą o premierze najnowszego Spider-Mana. Twórcy jednak wciąż nie potwierdzili między innymi ostatecznego rozmiaru gry, ale taka informacja znalazła się na pudełku z PlayStation 5 Edycja Limitowana + Marvel’s Spider-Man 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

Producent musiał przedstawić ten szczegół, ponieważ w odświeżonym wydaniu PS5 nie pojawiło się fizyczne wydanie gry, a gracze muszą pobrać opowieść z PlayStation Store.

Jeśli na ostatniej prostej nie wydarzyło się nic niespodziewanego, to Spider-Man 2 na PlayStation 5 będzie zajmował aż 98GB. Biorąc pod uwagę okoliczności – pierwszy patch powinien sprawić, że klienci cyfrowej wersji przygody będą zmuszeni ściągnąć ponad 100GB.

Marvel's Spider-Man 2 oficjalnie wymaga minimum 98 GB według oficjalnego pudełka Marvel's Spider-Man 2 Limited Edition Console. #SpiderMan2PS5

Warto porównać ten rozmiar względem poprzednich gier od Insomniac Games na licencji Marvela – Spider-Man Remastered dostępny na PS5 zajmuje 53,84GB, a chcąc zagrać w Spider-Man Miles Morales musimy pobrać 39,21GB.

Spider-Man 2 to pierwsza produkcja Insomniac Games w świecie Spider-Mana, która od początku była realizowana z myślą o PlayStation 5, więc twórcy mogli wykorzystać technologię kompresji danych, by zmniejszyć rozmiar plików do pobrania.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: SpiderManCD

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper