Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2014 19:29
Eidos Montreal zaprezentowało nowy silnik - Dawn Engine
1099V

Eidos Montreal zaprezentowało nowy silnik - Dawn Engine

Eidos Montreal zaprezentowało nowy Dawn Engine, który będzie „kamieniem milowym” w rozwoju nadchodzących produkcji z uniwersum Deus Ex. Nowe produkcje z tej serii będą korzystać z mocy tego silnika.

Nowy silnik jest zmodyfikowaną wersją Glacier 2 IO Interactive, który charakteryzuje się lepszymi możliwościami renderowania, ulepszoną fizyką w czasie rzeczywistym oraz zaawansowaną sztuczną inteligencją.

Tak ogłoszenie skomentował szef studia – David Anfossi: 

 „Technologia jest kluczowym elementem każdej produkcji, który umożliwia rozwijanie przez graczy zarówno emocjonalnego jak i duchownego aspektu, który oferujemy do przeżycia w świecie gry.”

Następnie dodał:

„W przeciągu ostatnich kilku lat pracowaliśmy bez wytchnienia nad rozwojem tego silnika, tworząc i zarazem poprawiając zarówno oprawę wizualną jak i głęboki kunszt w naszych grach. Jesteśmy przekonani, że nasz silnik pozwoli wzmocnić nasze produkcje pod względem rozgrywki oraz opowiadania historii.”

Wielokrotnie w ostatnim czasie otrzymywaliśmy informacje o nowym projekcie w uniwersum Deus Ex’a, jednak dotychczas autorzy oficjalnie nie zaprezentowali swojego dzieła. Wszystko na to wskazuje, że stosowne ogłoszenie nastąpi już niedługo. 

Źródło: http://www.vg247.com/2014/12/04/deus-ex-universe-dawn-engine/

Tagi: