Dead Island 2 trafi na next-genowego Nintendo Switcha? Embracer szykuje wydanie na „inną platformę”

Gry (plotka)
1295V
Dead Island 2
Wojciech Gruszczyk | 17.08.2023, 18:42

Embracer potwierdziło dzisiaj dobre wyniki Dead Island 2, ale okazuje się, że produkcja nie powiedziała ostatniego słowa. Wydawca chce zaoferować tytuł na kolejnej platformie i bardzo możliwe, że opowieść wyląduje na Nintendo Switchu lub na jego następcy.

Dead Island 2 przeszło wielką drogę, ale ostatecznie produkcja nie zawiodła. Dambuster zaoferowało graczom krwawą przygodę, która została doceniona przez graczy oraz dziennikarzy – wydawca potwierdził, że sprzedaż pozycji przekroczyła oczekiwania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer, wspomniał, że tytuł zanotował naprawdę mocną premierę, a następnie zainteresowanie grą spadło do normalnego (oczekiwanego) poziomu. Teraz deweloperzy przygotowują nową zawartość, a nawet... chcą zaoferować przygodę na kolejnej platformie.

To, czego teraz oczekujemy, to oczywiście promocje, ale przede wszystkim dodanie nowości, więc w ciągu roku pojawi się znaczna ilość zawartości, która poprawi również sprzedaż podstawowej gry. Następnie, patrząc rok naprzód, będziemy mieli premierę na innej platformie, która również zwiększy sprzedaż.

Lars Wingefors nie potwierdził, na jaki sprzęt trafi Dead Island 2, ale warto pamiętać, że aktualnie gra jest dostępna na PS5, XSX|S, PS4, XOne i PC. Nie możemy liczyć na szybką premierę PS6 lub nowego Xboksa, ale według przecieków w drugiej połowie 2024 roku na rynek ma trafić następca Nintendo Switcha.

Trudno powiedzieć, czy Dead Island 2 mógłby działać na zwykłym Switchu, ale pewnie nowa platforma Nintendo bez problemu poradzi sobie z urządzeniem.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dead Island 2.

Źródło: VGC

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper