2. sezon The Last of Us może nie zadebiutować w 2025 roku. Twórcy mają poważny problem

Filmy/seriale
931V
The Last of Us
Wojciech Gruszczyk | 17.07.2023, 16:55

Craig Mazin potwierdził złą wiadomość dla widzów wyczekujących na 2. sezon „The Last of Us” od HBO. Serial aktualnie nie powstaje, więc bardzo możliwe, że ostatecznie premiera nowych odcinków nie odbędzie się nawet za 2 lata.

„The Last of Us” okazał się wielkim hitem 2023 roku. Serial został doceniony przez widzów oraz krytyków i prawdopodobnie w tym momencie aktorzy powinni wracać na plan, by rozpocząć przygotowywanie nowych epizodów. Prace nad 2. sezonem miały trwać do połowy 2024 roku i serial mógłby trafić na nasze telewizory na początku 2025 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Craig Mazin potwierdził jednak złą wiadomość – twórca napisał scenariusz do wyłącznie jednego odcinka i następnie przerwał pracę. Jak wiadomo od kilku tygodni strajkują scenarzyści, więc autor „Czarnobyla” również nie zamierza w tym czasie rozwijać historii.

2. sezon nie przedstawi wszystkich wydarzeń z The Last of Us Part II, ponieważ gra jest za duża na jedną historię, ale trudno tak naprawdę powiedzieć, kiedy prace nad serialem ruszą.

Craig Mazin potwierdził, że strajk scenarzystów oraz aktorów może sprawić, że historia ostatecznie nie zadebiutuje w 2025 roku. Jego zdaniem to „boli” twórców, widzów oraz samo HBO, jednak w aktualnej sytuacji nie może on opracowywać serialu.

Ciekawą sytuacją jest na pewno zaangażowanie do projektu Halley Gross – scenarzystka The Last of Us Part II dołączyła do zespołu odpowiedzialnego za historię. Aktualnie jednak wszyscy czekają, by móc ponownie rozwijać historię.

Źródło: Eurogamer.net

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper