Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.12.2014 09:50
Microsoft pracuje nad "ubieralnymi" akcesoriami do Xbox One
552V

Microsoft pracuje nad "ubieralnymi" akcesoriami do Xbox One

Niedawno okazało się, że Nintendo i Microsoft wchodzą na rynek medyczny. Gigant z Redmond ujawnił "Band", czyli zegarek, monitorujący rytm bicia serca, temperaturę ciała i inne wskaźniki witalności. Wygląda na to, że firma szykuje podobny sprzęt z myślą o Xbox One.

Joe Officer, szef Exertis, które zaopatruje sieci sprzedaży Xbox One w akcesoria, powiedział redakcji PCR Online, że mamy szykować się na więcej przenośnego hardware'u od Microsoftu w stylu ujawnionego urządzenia Microsoft Band.
 

"Rynek "ubieralnych" urządzeń bardzo się rozwija i oczekujemy, że Microsoft ujawni nową gamę takich produktów w nowym roku. Taki sprzęt będzie bezpośrednio połączony z Xbox One, które już teraz ma wiele fintessowych aplikacji, które można skojarzyć z nowym urządzeniem. Użytkownicy będą mogli monitorować swój stan zdrowia przez całą dobę dzięki nowym opaskom i sensorom" - powiedział Joe Officer.


Kilka miesięcy temu słyszeliśmy o pogłoskach, że zespół Xbox pracuje nad "smart-zegarkiem" dedykowanym Xbox One. W międzyczasie ujawniono projekt Microsoft Band, więc mogło się wydawać, że to tylko pogłoski, ale teraz zanosi się na to, że faktycznie nowa konsola dorobi się niecodziennego gadżetu. Pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie.

W tym miejscu znajdziecie reklamę ujawnionego niedawno Microsoft Band.

Źródło: http://www.techradar.com/news/portable-devices/other-devices/microsoft-is-planning-an-xbox-one-wearable-for-2015-1274864?src=rss&attr=all

Tagi: band fitness Microsoft microsoft band xbox one zdrowie