Mieliśmy zagrać w grę AAAA, a zamiast tego są zwolnienia. Twórcy The Callisto Protocol mierzą się z problemem

Gry
2046V
The Callisto Protocol
Wojciech Gruszczyk | 02.08, 18:25

W zeszłym roku wydawca The Callisto Protocol zapowiadał wrzucenie na rynek pierwszego horroru z segmentu AAAA. Produkcja trafiła na rynek z problemami, na PC była w zasadzie niegrywalna, więc w ostateczności część pracowników Striking Distance Studios zostało zwolnionych.

The Callisto Protocol to ciekawy horror przeładowany akcją, który pod koniec zamienia się w męczącą strzelankę. Twórcy podjęli kilka złych decyzji projektując przygodę, ale ostatecznie była to naprawdę ciekawa opowieść – chętnie zagrałbym w kontynuację.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trudno jednak powiedzieć, co aktualnie tworzy Striking Distance Studios oraz jak wygląda sytuacja w zespole. Firma aktualnie przechodzi przez serię zwolnień, które mogą wpłynąć na kolejne plany deweloperów odpowiedzialnych za The Callisto Protocol.

Striking Distance Studios (The Callisto Protocol) zwolniło wczoraj pracowników

Możemy mieć nadzieje, że skala zwolnień nie jest wielka i Striking Distance Studios będzie mogło kontynuować prace nad rozwojem młodego uniwersum. Firma jeszcze przed debiutem wspominała, że chciałaby opracować następne przygody w tym IP.

Na rynku bez wątpienia jest miejsce dla gier pokroju The Callisto Protocol, ale twórcy w tym wypadku powinni otrzymać więcej czasu na dopracowanie przygody, by móc wrzucić na rynek dobrze działającą grę na wszystkich platformach.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Timur222

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper